کد خبر: ۷۰۳۵۰۱۷
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۲
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

رضیان گفت: افزایش برنامه‌ریزی درست، بررسی ظرفیت‌ها و کشش بازار ایران برای تولیدات صنایع کوچک در دست اقدام است.

اهمیت صنایع کوچک در رونق تولید/ ۲۱ مرداد روز حمایت دولت از صنایع کوچکعبدالله رضیان عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص اهمیت صنایع کوچک در رونق تولید اظهار کرد: علی رغم اینکه کشورهای پیشرفته به صنایع بزرگ توجه بیشتری دارند، در کشور ما بیشترین تکیه بر  صنایع کوچک است.

وی ادامه داد: به اعتقاد من اصلی ترین موانع رشد صنایع کوچک ورود افراد غیرمتخصص و کم سواد به واحدهای صنعتی است که موجب رکود این صنایع می شود.

او از عوامل پیشرفت صنایع کوچک به برنامه‌ریزی درست، بررسی ظرفیت‌ها و کشش بازار ایران برای تولیدات صنعتی و صادراتی اشاره کرد و گفت: اگر وزارت صمت تعریف درستی از   صنایع کوچک داشته باشد می توان به رشد و پیشرفت این صنعت امیدوار شد.

عضو کمیسیون صنعت و معدن مجلس شورای اسلامی  با اشاره به اینکه صنایع کوچک صرفه اقتصادی بیشتری نسبت به صنایع بزرگ دارند، افزود: هم اکنون ۵۰ درصد از صنایع کوچک در کشور ما دچار چالش شده اند؛ صنایع کوچک در کشورهای صنعتی که در زمینه خودرو به صورت قوی فعالیت می کنند تاثیر بسزایی دارند.


بیشتر بخوانید:اجرای ۳ محور اصلی برای افزایش کارایی صنایع کوچک در سال ۹۸ / ۴۰ هزار میلیارد تومان


او بیان کرد: واحدهای کوچک با وجود افراد متخصص و تحصیلکرده می توانند رشد کنند و در مرور زمان با ظرفیت سازی درست به شرکت های متعدد و بزرگ تبدیل شوند؛ دولت بیشترین تسهیلات را در اختیار این واحدهای صنعتی قرار داده است که متاسفانه مدیریت نادرست و نداشتن استراتژیک قوی از دلایل به هدر رفتن این سرمایه ها به شمار می رود.

رضیان در پایان ضمن تبریک روز حمایت دولت از صنایع کوچک، گفت: طبق یحث های صورت گرفته در کمیسیون صنعت و معدن مجلس شورای اسلامی نسبت به  افزایش سرمایه در گردش و نقدینگی این واحدها تصمیماتی اتخاذ شد.

انتهای پیام/

۲۱ مرداد روز حمایت دولت از صنایع کوچک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر