کد خبر: ۷۰۳۵۰۳۲
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۴

اسد مجید خان، سفیر پاکستان در آمریکا در گفتگو با روزنامه نیویورک تایمز گفت: مناقشه کشمیر ممکن است بر روند تلاش های برای برقراری صلح در افغانستان تاثیر بگذارد.

سفیر پاکستان در آمریکا: مناقشه کشمیر ممکن است بر روند صلح افغانستان تاثیر بگذاردبه گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، اسد مجید خان، سفیر پاکستان در آمریکا در گفتگو با روزنامه نیویورک تایمز گفت: مناقشه کشمیر ممکن است بر روند تلاش های برای برقراری صلح در افغانستان تاثیر بگذارد.

وی اظهار داشت: اسلام آباد ممکن است نیروهایش را از خط مقدم افغانستان به مرز کشمیر منتقل کند و این امر می تواند روند مذاکرات صلح آمریکا و طالبان را پیچیده کند.

وی ضمن تاکید بر حمایت پاکستان از مذاکرات آمریکا و طالبان و ابراز امیدواری برای موفقیت این مذاکرات افزود: هر کاری بتوانیم برای به نتیجه رسیدن این مذاکرات انجام می دهیم.

این در حالی است که زاهد نصرالله خان، سفیر پاکستان در افغانستان در 9 اوت (19 اسد/ مرداد) گفته بود تنشی که به خاطر کشمیر بین هند و پاکستان شکل گرفته است، بر روند مذاکرات صلح افغانستان تاثیری نخواهد گذاشت. کشمیر مناقشه ای دیرینه بین هند و پاکستان است و ارتباطی به جنگ در افغانستان ندارد.

گفتنی است در پی اعلام تصمیم نخست وزیر هند مبنی بر لغو اختیارات ویژه و خودمختاری نسبی که منطقه جامو و کشمیر طبق اصل 370 قانون اساسی هند از آن برخوردار بود، تنش بین دهلی و اسلام آباد دوباره بالا گرفت. پاکستان در واکنش به این تصمیم هند، سفیر این کشور در اسلام آباد را اخراج کرد و سطح روابط دیپلماتیک خود با دهلی را کاهش داد.

از طرفی دور هشتم مذاکرات صلح طالبان و آمریکا یکشنبه در دوحه قطر پایان یافت و اعضای تیم های مذاکره کننده قرار است مسائل مطرح شده در این مذاکرات را به اطلاع رهبران و مقامات طرفین برسانند و با آنها رایزنی کنند.

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر