کد خبر: ۷۰۳۵۰۳۶
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۶
جلیلی در مشهد:

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: از بیانیه گام دوم انقلاب می توان نیاز به جهش برای پیشرفت کشور را برداشت کرد.

باید با مردم صراحت انقلابی و صداقت داشت/ جوانان مومن وانقلابی بایددر مسیر گام بردارند و معطل دیگران نمانندبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ، سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام دیشب در جمع دانشجویان شرکت‌کننده در طرح ضیافت رضوی در مشهد با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب، گفت: طبق آنچه می‌توان از این بیانیه برداشت کرد نیاز به جهش برای پیشرفت کشور است.

او ادامه داد: تعیین نقش خود از ملزومات و الزامات این جهش است و به همین منظور تعیین مسیر نهاد‌های مختلف کشور و نقش آفرینی آن‌ها از دیگر الزامات حرکت در گام دوم انقلاب محسوب می‌شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخشی دیگر از سخنانش به گسترش فرهنگ اشتباه توئیتی اشاره کرد و گفت: تحلیل مسائل کشور با یک جمله یا یک کلمه امکان پذیر نیست و با بی حوصلگی و تحلیل‌های یک جمله‌ای نمی‌توان عملیات تعریف کرد و لذا این عرصه نیازمند کار دقیق و تامل بیشتری است.

جلیلی با بیان اینکه منظومه فکری جوان انقلابی و مومن به‌جای فرهنگ توئیتی به مبانی عمیقی همچون سیره امام خمینی (ره) نیاز دارد، افزود: تحصیلات، مطالعات و تالیف‌های عمیق امام خمینی (ره) نشان می‌دهد که منظومه قوی معرفتی انقلاب اسلامی را به ثمر رسانده است.

او  راجع به اینکه آیا پرداختن به بحث عدالت یا مباحث علمی در دانشگاه‌ها اولویت دارد، ادامه داد: در موارد بسیاری هر دوی این دو مسئله قابل جمع است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: عدالت مفهومی صرفا ذهنی نیست و در عرصه‌های مختلف قابل پیگیری است؛ به عنوان مثال؛ دانشجویان پزشکی می‌توانند عدالت را در حوزه نظام سلامت پیگیری کنند.

جلیلی با اشاره به شاخصه‌های دولت انقلابی، افزود: دولت انقلابی باید توسط مردم و با رأی آن‌ها انتخاب شود و این مهم زمانی عملی می‌شود که مردم جریان و تفکر انقلابی را باور داشته باشند.

او با بیان اینکه باید با مردم صراحت انقلابی و صداقت داشت، تصریح کرد: در مجلس قبل عده‌ای به بهانه اینکه مردم فعلا از برجام خوش‌شان می‌آید می‌گفتند که در حال حاضر از برجام انتقاد نکنید.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به کلام مقام معظم رهبری در بحث آتش به اختیار، گفت: معنای این کلام این است که جوان انقلابی و مومن معطل دیگران باقی نماند و در صورتی که جاده صاف بود در آن مسیر گام بردارد.

جلیلی با بیان اینکه امروز جامعه جهانی به چند کشور محدود نمی‌شود، افزود: با وجود حضور حدود ۲۰۰ دولت در جهان، تعامل گسترده مد نظر رهبری میسر خواهد شد و این با تعامل بازدارنده و محدود متفاوت است.

او با بیان اینکه هوشمندی یعنی استفاده از فرصت‌ها با استفاده از نقاط مشترک در جوامع جهانی، ادامه داد: باید از نقاط اشتراک در جامعه جهانی برای تعامل استفاده کرد و از آن‌ها فرصت ساخت.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: قبل از آنکه بپرسیم به چه کسانی قرار است رای بدهیم باید ببینیم به چه چیزی قرار است رای بدهیم.

جلیلی افزود: در صورتی که در این مسیر نقشه راه تعریف شده باشد می‌توان پاسخ این سوال را متوجه شد در غیر این صورت در مرحله بعد به انتخاب زید و عمر خواهیم رسید لذا برای انتخاب مناسب ابتدا باید جهت درست را تشخیص داد.

او با اشاره به فعالیت‌های انتخاباتی و انتقاد از رها کردن مردم در فاصله دو انتخابات، تصریح کرد: اینکه فقط بخواهیم با ارائه لیست‌های انتخاباتی بر رای مردم تاثیر گذاشته و سپس آن‌ها را فراموش کنیم یکی از ایراد‌های مهم است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه کار انتخاباتی به یک روز یک ماه ختم نمی‌شود به انتخابات سال‌های ۹۴ و ۹۶ اشاره کرد و گفت: برای پیروزی در انتخابات نیاز به اقناع مردم است و مردم باید بتوانند تفاوت و تمایز شما را با دیگران تشخیص دهند.

جلیلی با تاکید بر لزوم تبیین فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اعتماد نکردن به آمریکا برای عموم مردم جامعه، افزود: وظیفه ما است تا با استدلال و فعالیت‌های ابداعی این مسئله را برای مردم و جوانان پرسشگر به درستی تبیین و این مسئله را به باور جامعه تبدیل کنیم.

او با بیان اینکه هزینه گزافی برای رسیدن به پاسخ این سوال که آیا می‌توانیم به آمریکا اعتماد کنیم یا نه، پرداخته ایم، ادامه داد: از سال‌های قبل پاسخ نه به این سوال برای ما روشن بود و اگر این پاسخ برای جامعه به باور تبدیل نشد کوتاهی امثال ما در اقناع افکار عمومی بوده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: سال‌های پیش عده‌ای می‌گفتند اگر با فلان قدرت جهان تعامل کنیم دیگر مشکلات مان حل می‌شود در صورتی که همین راه حل تبدیل به باور عمومی مردم شود در انتخابات رای خواهد آورد.
 
انتهای پیام //ف . ک
 

دولت انقلابی باید توسط مردم و با رأی آن‌ها انتخاب شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر