کد خبر: ۷۰۳۵۰۷۱
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۶

زیرساخت‌های مورد نیاز اربعین در کاظمین بارگزاری شده است و دستگاه‌ها باید اقدامات مورد نظر را در قالب نقشه‌های موجود انجام دهند.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ، میرجعفریان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی در کمیته ستاد اربعین خراسان جنوبی گفت: اربعین موضوعی فرابخشی و مناسبتی ملی مذهبی است که دستگاه‌ها باید فراتر از خدمات وظیفه‌ای اقدام کنند.

او افزود: با توجه به طراحی سایت پلان اربعین تمامی زیرساخت‌های مورد نیاز در کاظمین در این درگاه بارگزاری شده است و دستگاه‌ها باید اقدامات مورد نظر را در قالب نقشه‌های موجود در این سایت جاگذاری کنند.

میرجعفریان گفت :جانمایی تاسیسات آب و فاضلاب از هفته آینده توسط آب و فاضلاب شهری آغاز شود و عتبات عالیات و سازمان صنعت، معدن و تجارت برای اتمام پروژه‌های مورد نظر تا ۱۵ شهریورماه همکاری لازم را داشته باشند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: تمامی دستگاه‌ها با توجه به فرا رسیدن ایام محرم و اربعین حسینی نسبت به جدول زمانبندی اقدامات، توجه لازم را داشته باشند تا قبل از ورود زائران زیرساخت‌های موجود جاگذاری شود.

او بیان کرد : با توجه به فصل گرما و نیاز موکب‌ها به تجهیزات سرمایشی شرکت برق تا ۲۰ شهریور نسبت به تامین برق و اجرای هرگونه برق‌رسانی اقدام کند.

میرجعفریان اظهار داشت: با توجه به اهمیت تامین غذای گرم در این مدت شرکت گاز نسبت به تامین کپسول گاز و پشتیبانی با ستاد عتبات عالیات همکاری کند و اداره کل نوسازی، صنعت و معدن، شهرداری و بنیاد مسکن نسبت به تامین زیرساخت‌های سرویس بهداشتی مورد نیاز اقدام کنند.

وی تاکید کرد: دفتر امور شهری موظف است در مدت یک هفته تعداد سرویس‌های بهداشتی سیار استان را جمع بندی و به اطلاع ستاد عتبات عالیات برساند و شهرداری‌ها به عنوان متولیان خدمات شهری نسبت به این مهم اقدام کنند.

معاون استاندار خراسان جنوبی یادآور شد: راهداری و حمل و نقل جاده‌ای نسبت به حمل و نقل تجهیزات مورد نظر اقدام کند و آماده‌سازی سرویس‌های بهداشتی بین راهی در داخل کشور بر عهده راهداری خواهد بود.

وی اظهار داشت: شرکت مخابرات حداکثر تا پایان شهریور ماه زیرساخت‌های تلفن و اینترنت را فراهم کند و ستاد بحران ژنراتور‌های برق موجود را با توجه به قطعی احتمالی برق و رفاه حال زائران در اختیار ستاد عتبات عالیات قرار دهد.

میرجعفریان گفت: امیدواریم با توجه به همکاری و هماهنگی بیش از پیش مردم و مسئولان زیرساخت‌های مورد نیاز در مدت مقرر جاگذاری شود و دستگاه‌هایی که آمادگی دارند با هماهنگی ستاد عتبات عالیات از فردا می‌توانند عملیات اجرایی را آغاز کنند.

چندسالی است میزبانی از زائران اربعین حسینی در شهر کاظمین عراق بر عهده ستاد عتبات عالیات خراسان جنوبی است.

انتهای پیام/ک

ساماندهی اقدامات زیرساختی دستگاه‌های اجرایی در اربعین

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر