کد خبر: ۷۰۳۵۱۸۵
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۷
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۷
کد خبر : ۷۰۳۵۱۸۵

نماینده مردم بروجرد واشترینان در مجلس گفت:به‌زودی فاز نخست کارخانه کاشی جم احیا و راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، عباس گودرزی در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان بروجرد اظهار داشت: خبرنگاران پل‌های ارتباطی بین مردم و مسئولان هستند، خبری که یک خبرنگار منتشر می‌کند اگر سالم و تماما حقیقت داشته باشد می‌تواند سازنده باشد البته نیت نویسنده نیز در این مسیر مهم است.

او در رابطه با راه‌آهن بروجرد افزود: برای این منظور هنوز ردیف و بودجه‌ای مصوب نشده و تنها با ایجاد راه‌آهن موافقت شده است، به عنوان نمایندگان بروجرد در دو سال گذشته پیگیری‌هایی داشتیم و در اسفند ۹۷ موافقت شده که به‌صورت آنتنی در مسیر درود، بروجرد، اندیمشک این اتفاق بیفتد البته برای دریافت ردیف بودجه‌ای آن باید تلاش کرد.

نماینده مردم شریف بروجرد و اشترینان در مورد منطقه ویژه اقتصادی بروجرد نیز عنوان کرد: اگر موانع پیشرو نبود تاکنون عملیات اجرایی این منطقه آغازشده بود. وظیفه نماینده مطالبه گری حق مردم است، ولی همیشه کار‌ها روی روال پیش نمی‌رود و کمبود نقدینگی در کشور سبب شده تا کار‌ها کندتر پیش برود.

او بیان کرد: متأسفانه حامیان سرمایه‌گذاری در این شهر باآنکه توانایی انجام کار را نداشتند، اما ادعای تملک ۵ هزار و ۷۰۰ هکتار از اراضی این منطقه را داشتند و این سبب شدند که به مدت سه سال کار به تعویق بیفتد و در این مورد پاسخگو هم نبودند. جالب اینجاست که بعد از این همه گرفتاری و در شرایطی که موافقت‌ها در سطح مسئولان کشوری اخذشده است، در روز‌های اخیر به یک مقام مسئول در دبیرخانه مناطق آزاد گفته‌شده است که دست نگهدارید و هیچ اقدامی نکنید، می‌خواهیم سرمایه‌گذار جدید بیاوریم.

گودرزی خاطرنشان کرد: البته با همه این تفاسیر اعتبار ۲ میلیارد تومانی به‌منظور تکمیل زیرساخت‌های شهرک صنعتی شماره ۲ در اشترینان اختصاص‌یافته و هم‌زمان با آن کار منطقه ویژه اقتصادی دنبال می‌شود، بنده معتقدم اگر موانع در کارنباشد، خیلی راحت می‌توان بسیاری از کار‌ها را انجام داد و به نتیجه رساند.

او ضمن انتقاد از طرح اشتغال پایدار و نحوه اجرا و اختصاص اعتبارات روستایی تصریح کرد: مدیران باید با جدیت بیشتری برای جذب اعتبارات ورود پیدا کنند در این زمینه باید به اعتبار ۱ و نیم میلیون دلاری که این اشتغال روستایی در مجلس به تصویب رسیده است اشاره‌کنم، هرچند آن‌طور که انتظار می‌رفت به تقویت اشتغال‌زایی در مناطق روستایی نینجامید شاید به‌این‌علت باشد که به‌جای ارائه تسهیلات و ایجاد فرصت‌های شغلی، جوانان بیکار به بیکاران بدهکار تبدیل می‌شوند و این‌یک ایراد اساسی است..

نماینده مردم شریف بروجرد واشترینان با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر رونق مشاغل و صنایع خرد و زودبازده و حرکت در جهت ایجاد اشتغال پایدار گفت: باید در وهله اول به دنبال حفظ واحد‌های فعال و جلوگیری از افزودن به آمار واحد‌های تعطیل بود و با حمایت‌هایی که می‌شود اجازه تعطیل شدن را به آن‌ها ندهیم.

او به اشاره به وجود واحد‌های تولیدی و صنعتی غیرفعال و اقدامات انجام‌شده برای احیا اظهارداشت: به‌عنوان نماینده مردم در مجلس از همه توان خود به‌منظور پیگیری برای فعالیت دوباره این واحد‌ها استفاده می‌کنم، همچنان که بر اساس وعده‌های داده‌شده قرار است به‌زودی فاز نخست کارخانه کاشی جم احیا و راه‌اندازی شود و خدا را شاکریم که پیگیری‌ها به نتیجه رسیده واز طرف خود صاحب کارخانه و سرمایه شخصی این مشکل به‌زودی رفع خواهد شد.

گودرزی در پاسخ به سؤالی در مورد ناعادلانه توزیع کردن رقم بودجه سال ۹۸ افزود: متأسفانه در همه دولت‌ها استانداران توجه بیشتری به مراکز استان‌ها دارند، حال‌آنکه باید اعتبارات به‌صورت عادلانه توزیع شود درصورتی‌که مدیران وقت، نگاه و اعتبارات را به‌صورت عادلانه در بین شهرستان‌ها توزیع کنند، از رشد کاریکاتوری خارج می‌شویم و پیشرفت‌ها متوازن خواهد بود.

او عنوان کرد: ما باید حمایت‌ها و موافقت‌هایمان بر اساس مصالح نظام و حقوق مردم باشد و هرکس گرایش خودش را دنبال کند مردم برای دفاع از گرایش‌ها سیاسی، اعتقاداتشان را قربانی نکنند.

انتهای پیام/پ

راه اندازی واحدهای غیر فعال در لرستان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر