کد خبر: ۷۰۳۵۲۳۱
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۹
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۹
کد خبر : ۷۰۳۵۲۳۱
چرخابی:

کارشناس فوتبال کشورمان گفت: شرایط همگی برعلیه ذوب آهن بودند، اما عملکرد ضعیف ذوب آهن در نقل و انتقالات باعث این شکست شد.

چرخابی کارشناس فوتبال کشورمان در گفت و گو با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، در رابطه با شکست و حذف ذوب آهن از رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا گفت: اتفاقات و شرایط همگی بر علیه ذوب آهن بودند. ذوب آهن در مرحله گروهی تیمی مقتدر بود که توانست به عنوان سرگروه به مرحله بعدی صعود کند، اما تیم الاتحاد در مرحله قبل با سختی‌های زیادی مواجه شد و کار ساده‌ای برای صعود نداشت. منتها تیم الاتحاد توانست خود را در فاصله ایجاد شده بین دو مرحله به خوبی تقویت کند و در بازی مقابل ذوب آهن تیم پیروز میدان شود.

او درباره باخت ذوب آهن در این مسابقه افزود: ذوب آهن نتوانست در بازه نقل و انتقالاتی به خوبی عمل کند. مدیریت این تیم در رابطه با حفظ بازیکنان خوبش ضعیف عمل کرد و چند بازیکن مهم خود را از دست داد. هرچند سه بازیکن سرباز که بازیکنان خوبی هم هستند به جمع سبزپوشان اضافه شده اند، اما ذوب آهن برای موفقیت در آسیا باید بهتر از این‌ها در قضیه جذب بازیکن عمل می‌کرد.

چرخابی اضافه کرد: ذوب آهنی‌ها اگر به عنوان تیم دوم صعود می‌کردند می‌توانستند اقبال بهتری داشته باشند و یک بازی را به عنوان تیم میزبان بازی کنند، اما با توجه به صدرنشینی در لیگ، به رقبای عربستانی خوردند که همین موضوع باعث شد تا هر دو بازی را در فصل گرم سال در کشور‌هایی بازی کنند که از نظر آب و هوایی شباهت کمتری به آب و هوای ایران داشته و بیشتر به آب و هوای عربستانی‌ها مشابهت دارد. شاید اگر این امکان بود تا یکی از بازی‌ها در کشوری مثل ازبکستان برگزار شود، ذوب آهنی‌ها در شرایط راحت تری مسابقه می‌دادند.

او یادآور شد که بازیکنان ذوب آهن در طول بازی اشتباهات فردی زیادی داشتند: در این مسابقه یک تیم آماده برابر یک تیم ناآماده قرار گرفت. هرچند ممکن است که اختلاف هر دو بازی از لحاظ تعداد گل‌ها کم باشد، اما فراموش نکنیم که در بازی شب گذشته ذوب آهن چهار بر یک عقب افتاد و تعویض سرمربی الاتحاد که دو بازیکن خوب خود را از زمین خارج کرد، توانست کمک خوبی به ذوب آهن کند و شاید اگر این تعویض‌ها زودتر اتفاق می‌افتاد یا بازی ده دقیقه بیشتر ادامه پیدا می‌کرد، سبزپوشان می‌توانستند پیروز مسابقه باشند.

چرخابی گفت: باشگاه‌های ما آکادمی فوتبال ندارند و صرفا مدارس فوتبالی را با فشار استادیوم احداث کرده اند که اگر اجبار از سوی فدراسیون نبود، شاید بسیاری از باشگاه‌ها این مدارس را تعطیل می‌کردند. سرمایه گذاری ما در زمینه بازیکنان جوان بسیار کم است و با توجه به وضعیت فعلی من گمان می‌برم که آینده خوبی در انتظار فوتبال ایران نیست.

بازیکن پیشین ذوب آهن در رابطه با نقش علیرضا منصوریان در حذف نماینده ایران گفت: باخت و برد برای مربی است و اگر تیمی پیروز شود به خاطر مربی است و اگر ببازد هم به خاطر مربی است. اما باید داشته‌های خود را هم ببینیم. وقتی شرایط و امکانات لازم برای مربی فراهم نباشد نباید انتظار زیادی داشته باشیم. باید در این زمینه انصاف داشته باشیم وبغیر از داوری که بسیار هم در بازی رفت و هم در بازی برگشت خوب بود، همه چیز علیه ذوب آهنی‌ها بود.

او در پایان پیرامون تبعیض‌ها یادآور شد: ناعدالتی‌ها بیش از قبل شده و میبینیم که برای بازی‌های ذوب آهن هیچ بحث تخصصی در برنامه تلویزیون شکل نمی‌گیرد و هیچ کارشناسی هم دعوت نمی‌شود. برنامه سازان می‌توانستند برای این مسابقه از کارشناسان اصفهانی مثل آقای کربکندی و یاوری استفاده کنند، اما این مسئله را اصلا شاهد نبودیم. متاسفانه با نبود آقای فردوسی پور این نابرابری‌ها بسیار بیشتر از قبل شده و کسی هم در این زمینه پیگیری نمی‌کند.

انتهای پیام/ی
 


برد و باخت، هردو برای مربی است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر