کد خبر: ۷۰۳۵۴۰۷
گروه : یزد » یزد
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۷
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۷
کد خبر : ۷۰۳۵۴۰۷
گروه : یزد » یزد

دبیر جشنواره ملی روز مروست ار بزگراری جشنواره ملی روز مروست در این شهر خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ، حجت فلاحتی دبیر جشنواره ملی فرهنگی هنری روز مروست گفت: جشنواره ملی روز مروست یکی از رویداد‌های بسیار ارزشمندی است که امسال در ۳۱ مردادماه برگزار خواهد شد و برنامه‌های متنوعی برای این جشنواره در نظر گرفته شده است.

او بازدید از بافت تاریخی مروست یکی از برنامه‌های جنبی این جشنواره است  امیدواریم با همکاری مسئولان، گامی در مسیر مرمت، بازسازی و ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی منطقه برداشته شود و در مجموع در انتظار اتفاقات خوب برای بافت تاریخی مروست هستیم.

فلاحتی ادامه داد: یکی از برنامه‌های جنبی این جشنواره، بازدید مسئولان از بافت تاریخی مروست است و امیدواریم اتفاقات خوبی برای این بافت ارزشمند رقم بخورد.

او با اشاره به برگزاری جشنواره ملی فرهنگی و هنری روز مروست، گفت: این جشنواره‌ها به طور قطع رونق گردشگری را در شهر‌ها رقم خواهند زد.

فلاحتی  افزود: امروز با توجه به رونق صنعت گردشگری و اهمیت معرفی توانمندی‌ها و ظرفیت‌های خاص هر منطقه در پیشرفت و توسعه مناطق، شهر‌ها و روستا‌های کشور، می‌توان با نامگذاری یک روز به نام یک شهر یا یک روستا، شرایط و بستر مناسب را برای معرفی آن منطقه فراهم کرد.

او گفت: مروست دارای ظرفیت‌های بسیار ارزشمندی همچون محصولات کشاورزی بسیار با کیفیت به دلیل برخورداری از آب و خاک غنی همچنین وجود اماکن تاریخی و طبیعی بسیار زیبا است و تنوع اقلیمی در این شهر می‌تواند برای گردشگران جذابیت ایجاد کند.

فلاحتی تنوع در صنایع دستی، وجود جوانان هنرمند و نخبه و غیره  را نیز بخش دیگری از ظرفیت‌های شهر مروست اعلام کرد و افزود: مروست همچنین به لحاظ برخورداری از موقعیت جغرافیایی مناسب و قرار گرفتن در نقطه تلاقی چند استان مرکزی ایران، این شایستگی را دارد که به عنوان یک منطقه هدف گردشگری و مناسب برای سرمایه گذاری معرفی شود.

دبیر جشنواره ملی روز مروست ادامه داد: مروست طی سالیان گذشته تاکنون در تمام دنیا معرفی شده و امیدواریم با حضور مسئولان استانی و کشوری همچنین حضور مهمانانی از سراسر کشور و حتی خارج از کشور، گام مثبتی در مسیر توسعه، عمران و آبادانی این شهر تاریخی برداشته شود.

او بیان کرد: توانمندی‌های مروست می‌تواند به منظور جذب سرمایه گذاری در بخش‌های مختلف گردشگری و صنایع تبدیلی و موثر باشد.

دبیر جشنواره ملی فرهنگی هنری روز مروست جشنواره‌های فرهنگی را زمینه ساز سرمایه گذاری برای توسعه و پیشرفت مناطق کمتر توسعه یافته دانست و افزود: لازم است این قبیل جشنواره‌ها با نگاه مثبت و چشم انداز‌های چندین ساله برگزار شود.

انتهای پیام/ی

جشنواره ملی روز مروست برگزار می شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر