کد خبر: ۷۰۳۵۴۱۴
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۸

به منظور آشنایی بیشتر زوجین با مهارت‌های پیش از ازدواج و تحکیم‌بنیان خانواده و با همکاری دستگاه‌های مختلف اجرایی اموزش‌ها ازدواج افزایش پیدا خواهد کرد.

طرح افزایش ساعات آموزشی پیش از ازدواج از امروز در نیشابوربه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، علی صدر رئیس اداره بهزیستی نیشابور گفت: به منظور آشنایی بیشتر زوجین با مهارت‌های زندگی و تحکیم‌بنیان خانواده‌ها طرح افزایش ساعات آموزشی پیش از ازدواج از امروز در نیشابور با مشارکت فرمانداری، اداره بهزیستی، دانشکده علوم پزشکی، نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه، دادگستری و اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نیشابور آغاز می‌شود.
 
او تصریح کرد:  امروزه شاهد آسیب‌های اجتماعی مختلفی در سطح جامعه هستیم که اگر برای آن چاره اندیشی نکنیم با بحران مواجه خواهیم شد.
 
رئیس اداره بهزیستی نیشابور گفت: بسیاری از آسیب‌های اجتماعی مربوط به خانواده است و متاسفانه زوج‌هایی که در این حوزه هیچ گونه آموزشی ندیده اند و پس از مدتی کانون زندگی آن‌ها از هم می‌پاشد.
 
صدر افزود: فقر مهارت‌های زندگی در کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت عامل اصلی طلاق‌ها هستند که این مساله مداخلات قبل از ازدواج را لازم و ضروری می‌کند.

او ادامه داد: به همین منظور آموزش‌های پیش از ازدواج به شکل جدیدی صورت می‌پذیرد که در آن‌ها مهارت برقراری ارتباط موثر، مهارت حل مساله و مهارت کنترل هیجانات و خشم آموزش داده می‌شود.
 
رئیس اداره بهزیستی نیشابور گفت: ما همیشه بیشتر‌مشاوره‌ها را انتهای خط و هنگام‌ طلاق انجام می‌دهیم که لازم است قبل از ازدواج هم صورت پذیرد تا شانس بقای ازدواج‌ها را افزایش دهد.

میترا رضا اف مدیر گروه سلامت جمعیت خانواده و مدارس معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی نیز درباره آموزش‌های پیش از ازدواج‌گفت: از سال ۷۲ به منظور ارتقای آگاهی زوجین با مفاهیم کاربردی، سلامت جنسی و باروری آموزش‌های هنگام ازدواج در مراکز بهداشتی سراسر کشور به مدت دو ساعت اجرا شده است. 
 
او تصریح کرد: با تاکید مقام معظم رهبری بر کاهش آسیب‌های اجتماعی و همچنین سیاست‌های کلی نظام مبنی بر تحکیم بنیان خانواده‌ها از امروز این کلاس‌ها با شکلی جدید در ۶ ساعت برگزار می‌شود.
 
مدیر گروه سلامت جمعیت خانواده و مدارس معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی گفت: محتوای این برنامه‌های آموزشی ثمره جلسات مختلف علمی، آموزشی و اجرایی بین دستگاه‌های متولی و کارشناسان مربوطه است.
 
 
انتهای پیام // س. ح
 
 

افزایش آموزش‌های قبل ازدواج در نیشابور

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر