کد خبر: ۷۰۳۵۶۱۳
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۵
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۵
کد خبر : ۷۰۳۵۶۱۳

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی گفت: حذف نقاط حادثه خیز در محور‌های مواصلاتی استان آذربایجان غربی اولویت اصلی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور است.

حذف نقاط حادثه خیز در محور‌های مواصلاتی استان آذربایجان غربیبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی در مراسم کلنگ زنی پروژه ساماندهی و ایمن سازی سه راهی قره ضیاالدین گفت: این پروژه در راستای ایمن سازی و حذف نقاط پر حادثه انجام خواهد گرفت و امید است با اجرای آن شاهد افزایش ایمنی تردد‌های جاده‌ای و کاهش تصادفات و از سوی دیگر ساماندهی و زیباسازی در این نقطه از محور‌های ارتباطی شمال استان باشیم.

ارسلان شکری گفت: تعریض و بهسازی سه راهی قره ضیاالدین به منظور روان سازی ترافیک، ارتقا کیفی خدمات جاده‌ای و به تبع آن افزایش ظرفیت ترافیک انجام خواهد گرفت.

شکری با اشاره به مدت قرارداد پروژه ساماندهی و ایمن سازی سه راهی قره ضیاالدین افزود: مدت زمان اجرای این پروژه ۱۲ ماه درنظر گرفته شده و برآورد ریالی اولیه آن ۲۸ میلیارد ریال است.

او از جمله مشخصات هندسی طرح به تعریض دو دستگاه آبرو، یک دهانه ۲ متری به میزان ۱۲ متر از طرفین، احداث یک دستگاه پل با دهانه ۸ متری بر روی مسیل ایلانلو، ساماندهی تقاطع سه راهی با احداث میدان به همراه جزیره‌های ترافیکی و رفوژ میانی وسط جاده بطول ۴۰۰ متر اشاره کرد و گفت: نصب علایم ایمنی جهت آگاه سازی استفاده کنندگان در ورودی و خروجی محل تقاطع، نصب روشنایی مسیر در رفوژ میانی به فواصل ۲۵ متر و به ارتفاع ۱۰ متر، نصب روشنایی وسط و اطراف میدان و زیباسازی آن و اجرای رفوژ میانی جهت جدا سازی مسیر‌های رفت و برگشت از اقدامات لازم برای ایمن سازی و کاهش تصادفات در این نقطه خواهد بود.

انتهای پیام/ز

اولویت اصلی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور بهبودی جاده های کشور است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر