کد خبر: ۷۰۳۵۶۱۷
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۹
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۹
کد خبر : ۷۰۳۵۶۱۷

مدیر منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان گفت: تعداد ۲۸ طرح در این منطقه در حال تکمیل است و بخش عمده‌ی این طرح‌ها برای محله‌های کمتر توسعه یافته‌ای است که از امکانات رفاهی کمتر‌ی برخوردار هستند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،حمید شهبازی مدیر منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان در نشست خبری امروز گفت: منطقه‌ی ۱۰ شهری اصفهان یکی از مناطق پرجمعیت و متراکم مناطق ۱۵ گانه‌ی اصفهان است و باتوجه به رشد جمعیتی حاضر در اصفهان، سرریز جمعیت در این منطقه است و بایستی خدمات و امکانات رفاهی آن را فراهم کرد.

حمید شهبازی افزود: بیش از ۱۱۰ سال از تاسیس این بلدیه میگذرد و در این مدت خدمات متنوعی به صورت مستمر به شهرداری‌ها اضافه شد ه است و شهرداری‌ها به صورت مستقیم و غیر مستقیم بر زندگی مردم تاثیر دارند.

او با اشاره به ارائه خدمات شهردار‌ها گفت: بیش از ۳۵۰ نوع خدمات تا به امروز به صورت مسقیم و غیر مستقیم از طریق شهرداری‌ها به مردم و شهروندان ارائه می‌شود و این مطلب بیانگر نقش قابل توجه شهرداری در ارتقاء کیفیت زندگی روزمره شهروندان است.

مدیر منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان با اشاره به نقش شهرداری‌ها در سطح کیفی زندگی شهروندان افزود: شهردرای‌ها در زندگی شهروندان تاثیر گزار هستند و به همین خاطر شهرداری‌ها باید به حوزه‌ی مدیریت شهری یک نگاه علمی داشته باشند و قبل از هرچیز مشارکت فعال و پویای شهروندان به عنوان صاحبان اصلی شهر وکسانی که هویت اصلی شهر را تشکیل میدهند توجه ویژه‌ی رو داشته باشند.

شهبازی با اشاره به موضوع اقتصاد شهری گفت: یکی دیگر از مباحثی که شهرداری‌ها باید به آن نگاه ویژه و خاصی داشته باشند موضوع اقتصاد شهری است و شهرداری اصفهان به ویژه در دوره‌ی حضور شهردار نوروزی این مسیر را پیش رو گرفت تا با دستگاه‌های دولتی که مرتبط هستند و می‌توانند به ارتقاء و کیفیت بهتر زندگی شهروندان کمک کنند تعامل و تجانس داشته باشد.

او با اشاره به طرح مدیریت جامع و یکپارچه‌ی شهری افزود: درباره‌ی طرح مدیریت جامع و یکپارچه‌ی شهری در مجلس و دولت صحبت شده و امیدوار هستیم تا دولت و مجلس نسبت به تصویب این لایحه و طرح تصمیم گیری کنند تا شهرداری‌ها بتوانند خدمات بهتری را به شهروندان ارائه دهند.

مدیر منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان گفت: در بحث مدیریت شهری منطقه‌ی ۱۰، با توجه به ظرفیت‌ها و قابلیت‌هایی که در این منطقه وجود دارد شهرداری به دنبال این بوده است تا به اقتصاد شهری که امروزه به عنوان پایه و اساس حوزه مدیریت شهری است نگاه ویژه‌ای داشته باشد.

شهبازی با اشاره به موضوع اقتصاد شهری افزود: منظور از اقتصاد شهری فاصله گرفتن از درآمد‌های سنتی است که برای شهرداری‌ها تعریف شده بود و داشتن یک نگاه علمی و دقیق به حوزه‌ی که باید بیش از این در شهرداری‌ها نهادینه می‌شد؛ یکی از شاخصه‌هایی که ما باید به آن توجه بکنیم مشارکت بخش خصوصی و سرمایه گزاران بخش خصوصی در حوزه‌ی اقتصاد شهری است.

او با اشاره به الگوبرداری از شهر‌های توسعه یافته گفت: منظور از اقتصاد شهری تنها بحث ساخت و ساز یا صدور پروانه نیست بلکه این تنها یک بخش از اقتصاد شهری است و باید الگو‌های شهر‌های پیشرفته و توسعه یافته را در حوزه‌ی مدیریت شهری دنبال کنیم.

مدیر منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان افزود: منطقه ۱۰ شهری اصفهان بیش از ۱۷ محله دارد و شهرداری این منطقه سعی بر این داشته تا برای اداره این منطقه مشارکت و ارتباط مستقیم، مستمر و هدفمندی را با معتمدین، نخبگان، دانشجویان، بانوان، ورزشکاران و کسانی که در این منطقه اثر گزار هستند داشته باشد.

شهبازی با اشاره به شرایط منطقه دشتستان گفت: امروزه فقر فرهنگی و ورزشی شدیدی در این محله وجود دارد و شهرداری برای خانه‌ی فرهنگ دشتستان که واقع در خیابان دشتستان می‌باشد ماهیانه بالغ بر ۱۰ میلیون تومان اجاره‌ی مکان می‌دهد تا به نیاز‌های فرهنگی و ورزشی شهروندان به ویژه جوانان آن منتطقه در حوزه اوقات فراغت پاسخ داده شود.

او با اشاره به دیگر برنامه ها‌ی دشتستان افزود: تاسیس فرهنگسرا و کتابخانه یکی دیگر از برنامه ها‌ی فرهنگی برای این محله است و به همین منظور یک قطعه زمین در ابتدای خیابان دشتستان خریداری شده است.

مدیر منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان گفت: تعداد ۲۸ پروژه در سطح منطقه‌ی ۱۰ در حال تکمیل است و بخش عمده‌ی این پروژه‌ها برای محله‌های کمتر توسعه یافته‌ای است که از امکانات رفاهی کمتر‌ی برخوردار هستند، هدف از این طرح‌ها ارائه‌ی خدمات و تامین نیاز‌های ضروری شهروندان در جهت تسهیل زندگی آن‌ها می‌باشد.

شهبازی با شاره به پروژه‌های فعال منطقه ۱۰ شهری افزود: پروژه‌های زیادی در راستای رفاه زندگی و نیاز شهروندان از جمله احداث خانه‌ی کودک استاد همایون در محله هفتان، ایستگاه آتشنشانی ظفر محله‌ی اطشاران، تکمیل طرح احداث فرهنگسرای محله‌ی حصه، بهینه سازی تالار هنر، ساماندهی پارک‌های محلی سطح منطقه، روشنایی پارک‌ها و پیاده رو سازی‌ها کلید خورده است و جمع هزینه‌های این پروژه‌های عمرانی در سال جاری ۷۰ میلیارد تومان بوده است.


انتهای پیام/م

 
 

نشست خبری مدیر منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر