کد خبر: ۷۰۳۵۶۲۱
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۵
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۵
کد خبر : ۷۰۳۵۶۲۱

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با توجه به ظرفیت بالای کشاورزی راه‌اندازی سیستم تخصصی هواشناسی در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، سحر تاج‌بخش مسلمان، معاون وزیر راه و شهرسازی ظهر امروز در مراسم معارفه مدیر کل هواشناسی استان اردبیل گفت: با توجه به اهمیت ایستگاه‌های هواشناسی در کشور به صورت مدرن و امروزی توسعه ایستگاه‌های هواشناسی در کشور اولویت اساسی قرار گرفته است.

او با اشاره به این که تامین اعتبارات لازم و اساسی نسبت به خرید و تامین امکانات و تجهیزات مبنای اساسی است بیان کرد: در این زمینه تمهیدات لازم برای تامین اعتبارات به شکل مناسب در دستور کار است و امید می‌رود نصب این تجهیزات و اتمام عملیات اجرایی نیمه‌تمام هواشناسی در کم‌ترین زمان ممکن به اتمام برسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این که پایش اطلاعات هواشناسی ما در شبکه‌های مختلف وضعیت مناسبی دارد گفت: گذراندن وضعیت نرمال و پایش مستمر وضعیت آب و هوایی کشور جزو دستورکارهای سازمان هواشناسی است که اقدامات لازم در این زمینه در حال انجام است.

تاج‌بخش مسلمان تصریح کرد: استفاده از امکانات مدرن در راستای راه‌اندازی ایستگاه‌ها از اهم مواردی است که در دستور کار قرار گرفته است و درصدد هستیم فعالیت‌های هواشناسی را به سمت تخصصی بودن سوق دهیم که این موضوع برای ما اولویت اساسی است.

او بیان کرد: در این زمینه با توجه به ظرفیت بالای کشاورزی راه‌اندازی سیستم تخصصی هواشناسی در دستور کار قرار گرفته است و این مسئله فقط مختص بخش کشاورزی نخواهد بود و در هر استان با توجه به ظرفیت موجود نسبت به این امر اقدام خواهد شد که این موضوع برای ما اولویت اساسی است.

انتهای پیام/ع

استفاده از امکانات مدرن در راه‌اندازی ایستگاه‌های هواشناسی

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر