کد خبر: ۷۰۳۵۷۳۴
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۸
تاریخ انتشار : ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۸
کد خبر : ۷۰۳۵۷۳۴

مُهر منسوب به نایب خاص امام‌زمان (عج) در موزه رضوی رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، همزمان با روز مقاومت اسلامی و دهه امامت و ولایت در مراسمی از مُهر منسوب به نایب خاص امام زمان (عج) که توسط سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان به رهبر معظم انقلاب هدیه شده بود در گنجینه قرآن و نفایس موزه آستان قدس رضوی رونمایی شد.

جواد فرهمندنژاد رئیس ادارۀ پژوهش معاونت موزه‌های سازمان کتابخانه ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی امروز در یکی دیگر از برنامه‌های سه شنبه‌های فرهنگی در ارتباط با این مجموعه نفیسرونمایی شده، گفت: این مُهر در ابعاد ۲*۲ سانتی متر و از جنس عقیق یمن و به رنگ سبز است که بر روی آن جمله "عدتی یوم الوعید (یا لیوم الوعید) " تراشیده شده است.

او ادامه داد: سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان در سال ۱۳۹۳ این مُهر را که بر روی یک پایۀ انگشتر قرار گرفته است به آیت الله خامنه‌ای هدیه کرد و در نامه‌ای به زبان عربی توضیحات کاملی دربارۀ آن ارائه داد.

رئیس ادارۀ پژوهش معاونت موزه‌های آستان قدس رضوی گفت: در این نامه آمده است که این سنگ متعلق به اولین نمایندۀ حضرت صاحب الزمان (عج)، "عثمان بن سعید عمری" است و طبق آزمایش‌هایی که در لندن انجام شده قدمت آن به سال‌های ۲۵۰ تا ۳۰۰ هجری قمری می‌رسد.

فرهمندنژاد افزود: دبیرکل حزب الله لبنان در انتهای این نامه، آیت الله خامنه‌ای را نایب امام زمان (عج) در زمان کنونی خوانده و این مُهر را به ایشان تقدیم کرده است.

او در خصوص دیگر نماد‌های مقاومت اسلامی رونمایی شده در این مراسم که به رهبر معظم انقلاب هدیه شده است، ادامه داد: نشان سپاه پاسداران اهدایی نیروی هوایی سپاه پاسداران به رهبر انقلاب در سال ۱۳۷۲، نشان حزب الله لبنان با سه نوشته "المقاومه الاسلامیه، حزب‌الله حزبنا، خامنئی قائدنا" در حاشیۀ آن، هدیه "سید حسن نصرالله" در سال ۱۳۷۸ به رهبر انقلاب، لوح "القدس لنا" قلم زنی شده بر روی مس اهدایی کنفرانس بین ‎المللی حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین به رهبر انقلاب در سال ۱۳۷۰ و نخستین پرچم گنبد حضرت زینب (س) که همزمان با سالروز ولادت ایشان بر فراز گنبد حرم حضرت به اهتزار درآمده اهدایی خبرنگار شهید مدافع حرم "محسن خزائی" به آیت الله خامنه‌ای در سال ۱۳۹۲ نماد‌هایی هستند که در این مراسم از آن‌ها رونمایی شد.

این مجموعه به مدت یک هفته در قالب نمایشگاه در گنجینۀ قرآن و نفایس آستان قدس رضوی واقع در صحن کوثر حرم مطهر در معرض نمایش عموم قرار دارد و پس از آن به گنجینۀ هدایای مقام معظم رهبری در این موزه منتقل خواهد شد.
 
انتهای پیام//ف.س

برپایی نمایشگاه هدایای مقام معظم رهبری در  گنجینۀ قرآن آستان قدس رضوی 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر