کد خبر: ۷۰۳۵۷۶۷
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۴

رئیس کمیسیون روابط بین‌الملل شورای فدراسیون روسیه اعلام کرد آمریکا به تلاش‌های خود برای مداخله در امور داخلی روسیه ادامه می‌دهد.

مقام روس: تلاش‌های آمریکا برای مداخله در امور داخلی روسیه محکوم به شکست استبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از ایتارتاس، لئونید اسلوتسکی Leonid Slutsky, رئیس کمیسیون روابط بین‌الملل شورای فدراسیون روسیه اعلام کرد آمریکا به تلاش‌های خود برای مداخله در امور داخلی روسیه ادامه می‌دهد، ولی این تلاش‌ها محکوم به شکست است.

اسلوتسکی این سخنان را در واکنش به اظهارات استنی هویر Steny Hoyer, رهبر اکثریت مجلس نمایندگان آمریکا بیان کرد که درباره تجمعات مخالفان در مسکو اظهارنظر کرده بود.

اسلوتسکی در فیس بوک نوشت: "او (هویر) آن‌هایی را که در جریان تجمعات بدون مجوز بازداشت شدند, «زندانی سیاسی» توصیف کرد و گفت «برخورد رژیم» با آن‌ها «باید جهان را نگران کند» ".

او گفت: "آمریکا تنها کشور در جهان است که قانونگذارانش می‌توانند در حاکمیت کشور‌های دیگر مداخله کنند".

او افزود: "با این حال، آقای هویر، من به شما اطمینان خاطر می‌دهم که طرح‌های واشنگتن درباره روسیه محکوم به شکست است. قانونگذاران ما با آن‌ها مخالفت خواهند کرد".

اسلوتسکی اعلام کرد: "این ماریا بوتینا (تبعه روس در بند در آمریکا) است که زندانی سیاسی است و جهان باید نگران سیاست وقیحانه آمریکا با هدف برقراری یک هژمونی (سلطه) جهانی باشد".

گروه‌های مخالف در دومای دولتی روسیه پیش از این خواستار تحقیق درباره مداخله شماری از رسانه‌های خارجی و دفاتر نمایندگی دیپلماتیک در امور داخلی روسیه به ویژه در جریان تجمع غیرقانونی اخیر در مسکو شدند.

حزب حاکم روسیه از این درخواست حمایت کرده است.

روز دوشنبه، ویاچسلاو وولودین Vyacheslav Volodin, رئیس دومای دولتی پس از دیدار با واسیلی پیسکارف Vasily Piskarev, رئیس کمیته امنیت و ضد فساد دومای دولتی اعلام کرد شورای دومای دولتی نوزدهم ماه اوت به منظور بحث درباره مداخله خارجی در امور داخلی روسیه نشست ویژه‌ای برگزار خواهد کرد.

این شورا به خصوص احتمال تشکیل یک کمیسیون ویژه را به منظور رسیدگی به این مسئله ارزیابی خواهد کرد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر