کد خبر: ۷۰۳۵۸۷۴
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۳:۱۱
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۳:۱۱
کد خبر : ۷۰۳۵۸۷۴

صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل اعلام کرد حملات مسلحانه در کشور آفریقایی مالی در سال ۲۰۱۹ به کشته شدن ۱۵۰ کودک منجر شده و ۳۷۷ هزار کودک را به محافظت نیازمند کرده است.

یونیسف: بیشترین قرباینان خشونت‌های مسلحانه در مالی از بین کودکان اندبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از خبرگزاری فرانسه، صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل (یونیسف) اعلام کرد حملات مسلحانه در کشور آفریقایی مالی در سال ۲۰۱۹ به کشته شدن ۱۵۰ کودک منجر شده و ۳۷۷ هزار کودک را به محافظت نیازمند کرده است.

به گفته یونیسف حملات در مالی در سال ۲۰۱۹ به کشته شدن ۱۵۰ کودک منجر شده و ۳۷۷ هزار کودک را به محافظت نیازمند کرده است.

صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل (یونیسف) ضمن اعلام این خبر در روز سه شنبه، از افزایش شدید خشونت علیه کودکان از ابتدای سال جاری در مالی خبر داد.

در بیانیه یونیسف آمده است، در جریان خشونت‌ها در شش ماهه اول سال ۲۰۱۹، ۱۵۰ کودک کشته و ۷۵ کودک دیگر زخمی شده اند. جذب کودکان و استفاده از آن‌ها در گروه‌های مسلح در قیاس با مدت مشابه در سال ۲۰۱۸، ۲ برابر شده است و ۹۰۰ مدرسه همچنان به دلیل ناامنی تعطیل مانده اند.

نیرو‌های سازمان ملل در مالی در گزارشی تحقیقی که هفته پیش منتشر شد خاطرنشان کردند، در بین ۳۵ نفری که در حمله نهم ژوئن به روستای سوبان دا Sobane Da کشته شده اند، ۲۲ کودک یک تا ۱۲ ساله (۱۱ دختر و ۱۱ پسر) مشاهده می‌شود. قربانیان این حمله یا در آتش سوخته یا در خانه‌های شان بر اثر خفگی ناشی از دود جان باخته اند. ساکنان این روستا همگی از قبیله دوگون Dogon بوده اند.

در این بیانیه به نقل از هنریتا فورس Henrietta Fore مدیر یونیسف آمده است: خشونت در مالی گسترش می‌یابد، کودکان با خطر فزاینده مرگ، مجروحیت و یا جذب در گروه‌های مسلح مواجه هستند.

به گزارش یونیسف، افزایش حملات در مناطق مرکزی مالی قطع عضو کودکان، آوارگی و جدا ماندن آن‌ها از خانواده‌های شان را به دنبال داشته است. این کودکان در معرض خشونت‌های جنسی و آزار‌های جسمی قرار دارند.

به گزارش این سازمان، بیش از ۳۷۷ هزار کودک هم اکنون نیازمند محافظت هستند. یونیسف خاطر نشان کرد که این سازمان در سال ۲۰۱۹، برای پاسخ به نیاز‌های زنان و کودکان در مالی به ۴ میلیون دلار پول نیازمند است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر