کد خبر: ۷۰۳۵۹۱۵
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۱
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۱
کد خبر : ۷۰۳۵۹۱۵
سید احمد خاتمی در بجنورد ؛

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان گفت: آموزش و پرورش حوزه علمیه را در خصوص حل مشکل بی‌سوادی نقاط محروم، در کنار خود ببیند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بجنورد ، آیت‌الله سید احمد خاتمی عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان گفت: مطالبات و بیانات استاندار خراسان شمالی از سر دلسوزی و تدبیر بوده و نشان از روحیه خدمت و جهادی گونه‌ی او دارد. مقام استاندار بدون توجه به روحانیت نمی‌تواند رو به جلو حرکت کند که این نگاه در بینش استاندار خراسان شمالی وجود دارد.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه بجنورد در عرصه فرهنگ، دانش، پژوهش ودر عرصه ایثار ممتاز است، افزود: وجود چهره‌هایی مانند آمیرزاحسن بجنوردی از شاگردان مرحوم نایینی و مرحوم مهمان‌نواز مهر تاییدی بر این ادعا است. بصیرت و نهایت ولایتمداری شاخصه ویژه مرحوم مهمان‌نواز است.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با ابراز اینکه ورود برخی طلاب و علما به حوزه خدمت نشان از درایت و درک بالای آنان دارد گفت: زیرساخت‌های شهر بجنورد نباید تنها معطوف به زیرساخت‌های اقتصادی باشد بلکه زیر ساخت‌های فرهنگی نیز باید به عنوان یک اصل در حوزه زیرساخت‌های بنیادین دیده شود.

او خاطرنشان کرد: ریالی شهریه طلاب از بودجه‌های دولتی نیست. تنها منشا برخی از خدمات حوزه علمیه از بودجه‌های دولت می‌باشد که شامل حال همه شهروندان می‌شود. بهترین محل مصرف بودجه‌های فرهنگی اجرای برنامه‌های حوزه‌های علمیه است.

او با تاکید بر اینکه طبق آمار ۳۰ درصد از بانوان روستایی خراسان شمالی نیاز به سواد دارند افزود: آموزش و پرورش باید به حوزه علمیه خواهران به چشم سرمایه اجتماعی در جهت کاهش محرومیت و بیسوادی نگاه کرده و از این سرمایه عظیم نهایت استفاده را داشته باشد. سطح ۳ حوزه معادل ارشد نیست بلکه خود ارشد است.

امام جمعه موقت تهران در خصوص شاخصه‌ها و اهمیت وحدت گفت: بیشترین آیه‌ای که امام (ره) بیان کردند و مقام معظم رهبری به ان تاکید کرده‌اند مقوله وحدت است. وحدتی که محورش ولایت باشد ارزشمند است.

او افزود: اختلاف سلیقه خطر نیست بلکه ظرفیت است و از اول اسلام نیز بوده است. نکته قابل توجه در این موضوع این است که نباید بگذاریم این اختلاف سلیقه‌ها منجر به اختلافات ریشه‌ای شود.

آیت‌الله خاتمی گفت: بیانیه گام دوم به عنوان سند بالادستی است و تمام قوانین باید با توجه به این سند تظیم شود.
انتهای پیام/ر

آموزش و پرورش باید از ظرفیت علمی حوزه‌های علمیه برای حل مشکل بی‌سوادی استفاده کند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر