کد خبر: ۷۰۳۵۹۵۳
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۲
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۲
کد خبر : ۷۰۳۵۹۵۳
رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور:

رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشورگفت: دشمن خیلی تلاش کرده تا جریان‌های انقلابی فوق برنامه نظام باشند.

رسالت بسیج دانشجویی این است که متن برنامه باشد نه فوق برنامهبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، محمدجواد نیک‌روش رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور در جمع دانشجویان طرح ولایت که در دانشگاه فردوسی برگزار شد گفت: نهاد‌های انقلابی باید کارکرد ویژه داشته باشند و در راس آن‌ها بسیج باید کارکرد ویژه داشته باشد، بسیج باید طرح امام را عملی کند.

او با اشاره به انتقادات دانشجویان مبنی بر مسائلی مانند مدیریت سلیقه‌ای و نبود همکاری برخی، افزود: سعی کرده‌ایم آنچه تکلیف ما بوده را به درستی انجام دهیم و برای اینکه این اتفاقات رقم نخورد با مراجعه به منویات امامین انقلاب دستورالعمل‌هایی را به کار گرفته‌ایم.

نیک روش ضمن اشاره به پیام تاریخی امام (ره) در آذر ۶۷، تصریح کرد: تفاوت بسبج دانشجویی با سایر تشکل‌ها این است که خود امام (ره) این نهاد مقدس را در زمین انقلاب اسلامی کاشتند، امام در پیام خود، افق بسیج را تشکیل حکومت بزرگ اسلامی عنوان کردند، ما باید نسبت خود را با افق امام را مشخص کنیم.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور اظهار داشت: زمانی می‌توانیم از شعار‌های انقلاب پاسداری کنیم که مبانی قوی داشته باشیم، امام راحل در آخرین ماه‌های حیات خود، جداگانه دانشجو‌ها و طلبه‌ها را مخاطب قرار داد، نقطه اشتراک این دو قشر نهاد علم است.

او افزود: حکومت اسلامی زمانی محقق می‌شود که ما دو رکن نیروی تراز تشکیل حکومت اسلامی و تولید دانش مورد نیاز برای ایجاد تمدن اسلامی را که هر دو کارکرد نهاد علم هستند، داشته باشیم.

نیک روش با اشاره به لزوم حرکت دانشگا‌ه‌ها به سمت مطلوب انقلاب اسلامی گفت: دانشگاه‌های ما با تراز انقلاب اسلامی فاصله دارند، دانشجو‌ها و طلاب کسانی هستند که گام نخست انقلاب را برداشتند و اکنون نیز همین‌ها باید گام دوم را عملی کنند.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور ضمن بیان اینکه هر تمدنی فناوری خاص خودش را دارد، چراکه مبتنی بر فرهنگ خودش بوده و فرهنگ برگرفته از اندیشه آن تمدن است، بیان کرد: نظام تعلیم، تربیت، سلامت، اقتصادی، حقوقی لایه‌های نرم شکل‌دهی تمدن اسلامی بوده و باز هم به نهاد علم و حوزه و دانشگاه مربوط است.

او با اشاره به رسالت بسیج دانشجویی، تاکید کرد: رسالت این بسیج این است که متن برنامه باشد نه فوق برنامه، دشمن خیلی تلاش کرده تا جریان‌های انقلابی فوق برنامه نظام باشند، آن‌ها می‌دانند که بعد گذشت ۴ دهه از انقلاب، با وجود تاکیدات ویژه رهبری هنوز ۲۰۳۰ در حال اجرا شدن در آموزش و پرورش است.

نیک روش با اشاره به اینکه در نظام امام و ماموم فاصله‌ها برداشته شده و نتیجه‌اش شهید حججی می‌شود، گفت: شهید حججی با ولایتمداری به نقطه‌ای رسید که آقا به استقبال او آمد، ما باید به سمت تحقق حداکثری الگوی امامت باشیم، بسیج امتداد انقلاب اسلامی در بین مردم بوده و بسیج دانشجویی گل سر سبد آن است.


رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور ادامه داد: دانشگاه، کارکرد تخصصی نهاد علم است که مبدا تحولات می‌شود، بسیجی‌های ما باید سرآمدان علمی باشند، حوزه اول در بیاینه گام دوم حوزه علم و فناوری است و شما‌ها به عنوان بسیجی دانشجو در نهاد علم مسئولیت دارید، انتظار از بچه‌های دانشجو کار دانش‌بنیان است.

او با اشاره به ماموریت‌های بسیج دانشجویی، گفت: برای اینکه متن برنامه باشیم باید کار تیمی را که ماموریت اول بسیج دانشجویی است در نظر داشته باشیم، تربیت نیروی تراز انقلاب اسلامی از روش‌های مختلفی باید صورت پذیرد، تربیت نیرو در میدان نبرد صورت می‌گیرد و امروز درگیر جنگ نرم هستیم، ماموریت دوم بسیج دانشجویی ایجاد میدان نبرد است که از طریق ایفای نقش در مسائل کشور صورت می‌پذیرد.

نیک روش افزود: گام سوم گفتمان‌سازی مبتنی بر نظام مسائل و گام چهارم مطالبه‌گری است، باید از مسؤولان مطالبه داشته باشیم، گام پنجم اقدام مستقیم است، یعنی باید به خط بزنیم مانند کاری که در این ۴ دهه انجام شده است.

انتهای پیام// ف. م

دانشگاه‌های ما با تراز انقلاب اسلامی فاصله دارند

 
منبع : خبرگزاری فارس
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر