کد خبر: ۷۰۳۶۱۰۲
گروه : قزوین » قزوین
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰
کد خبر : ۷۰۳۶۱۰۲
گروه : قزوین » قزوین
معاون وزارت صمت خبر داد؛

معاون طرح و برنامه وزارت صمت گفت: قوانین دست و پاگیر عرصه تولید به منظور حمایت از تولیدکنندگان احصاء و اصلاح می‌شود.

پرداخت تسهیلات و تامین نقدینگی به واحد های صنعتی فعالبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ، سعید زرندی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت صبح امروز در جلسه ستاد کارگروه رفع موانع تولید اظهار داشت: پویایی و چالاکی واحدهای تولیدی در شرکت با میزان نقدینگی این واحدها ارتباط مستقیم دارد و امروز برخی از قوانین موجب شده تحرک از واحدهای صنعتی گرفته شود.
 
او گفت: حمایت از واحد‌های تولیدی فعال و پویا با تامین نقدینگی و دادن تسهیلات مورد توجه جدی وزارتخانه قرار دارد.
 
او با بیان اینکه قانون چک برگشتی امروز سبب شده تا بسیاری از واحدهای مشکلدار نتوانند از دام مشکلات خود بیرون بیایند، گفت: در تلاشیم تا با رفع ایرادات این قانون زمینه فعالیت دوباره واحدهای صنعتی را فراهم کنیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: در بازدید از واحد‌های صنعتی در استان‌ها و تشکیل جلسات ستاد رفع موانع تولید برای تسریع در حل مشکلات صنعتگران اقدام می‌کنیم.
 
در ادامه سعید نبیل رئیس سازمان صمت استان قزوین گفت: در سال گذشته ۳۳ جلسه و امسال ۱۷ جلسه و در مجموع تاکنون ۱۱۵ جلسه ستاد تسهیل با ۲۵۰ مصوب داشتیم که ۶۷ درصد آن‌ها برای رفع موانع تولید اجرایی شده است.  

رتبه شش استان قزوین در رونق تولید

او افزود: در رونق تولید ۲۹۵  فقره به مبلغ ۲۸۴ میلیارد تومان پرداخت شده که در رتبه ششم هستیم.

نبیل گفت: همچنین برای بازسازی ۳۲ فقره تسهیلات به مبلغ  ۸۴ میلیارد تومان پرداخت شده که در رتبه چهارم قرار داریم و در پرداخت مستقیم  ۶۶۶ فقره مبلغ ۷۶۷ میلیارد تومان پرداخت شده و قزوین در رده نهم قرار دارد.

رئیس سازمان صمت استان قزوین تصریح کرد: در بخش تبصره ۱۸ هم مبلغ ۲۰ میلیارد تومان پرداخت شده که در رده اول قرار داریم.

در این جلسه مشکلات ۴ واحد صنعتی از جمله معدن مس طارم،  کارخانه شیشه و... در خصوص تامین نقدینگی،  تسهیل درنقل و انتقال ارز، آزادی مانده تسهیلات مطرح و برای حل آن‌ها دستور لازم صادر شد.

حسین مهری مدیر عامل یکی از بانک‌های کشور هم گفت: برای تامین پنج میلیارد تومان سرمایه در گردش اقدام می‌شود.

جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید صبح روز چهارشنبه با حضور اصغر مصاحب معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی کشور، سعید زرندی معاون طرح و برنامه وزارت صمت و عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین، سعید نبیل رئیس سازمان صمت و خانپور مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان در یکی از واحد‌های صنعتی در شهرک کاسپین قزوین برگزار شد.

*تحریم‌ها فرصتی برای اتکا به ظرفیت‌های داخلی است

استاندار قزوین گفت: اگرچه تحریم‌ها فشار‌های اقتصادی زیادی را بر واحد‌های تولیدی و صنعتی وارد کرده، ولی زمینه را برای شناسایی ظرفیت‌های داخلی کشور فراهم کرده است.

عبدالمحمد زاهدی افزود: همه تلاش دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها و سرمایه داران این است که در شرایط تحریم به رونق تولید پرداخته و مشکلات صنایع را حل کنند.

او  اظهار امیدواری کرد با تفاهم مجموعه اجرایی و بانک‌ها رونق بیشتری را در تولید شاهد و در جنگ اقتصادی با اتخاذ سازوکار مناسب پیروز جنگ باشیم.

زاهدی اضافه کرد: کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید فرصت بسیار خوبی است که مشکلات واحد‌های تولیدی حل شود و باید از این ظرفیت به بهترین نحو استفاده کرد.

انتهای پیام/ف
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر