کد خبر: ۷۰۳۶۲۵۷
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۵
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۵
کد خبر : ۷۰۳۶۲۵۷

نامزد‌های بخش داستان کودک و نوجوان نخستین دوره جایزه ادبی «شهید اندرزگو» معرفی شدند.

معرفی نامزدهای بخش کودک و نوجوان جایزه ادبی شهید اندرزگوبه گزارش حوزه ادبیات  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از ستاد خبری نخستین دوره جایزه ادبی و مردمی «شهید اندرزگو»، اسامی نامزد‌های بخش داستان کودک و نوجوان این رویداد به شرح زیر است:

«باغ خرمالو» نوشته هادی حکیمیان/ انتشارات شهرستان ادب
«دو روایت از یک عکس» نوشته ابراهیم حسن‌بیگی/ انتشارات سوره مهر
«رؤیای بعدازظهر» نوشته نیلوفر مالک/ انتشارات سوره مهر
«ظلمت سفید» نوشته سجاد خالقی/ انتشارات کتابستان معرفت
«مو‌های تو خانه ماهی‌هاست» نوشته محمدرضا شرفی خبوشان/ انتشارات شهرستان ادب

نامزد‌های اعلامی بخش کودک و نوجوان، از میان کتب داستانی ارزیابی‌شده توسط داورانِ منتخب معرفی شده‌اند. این نامزد‌ها به قسمت آرای نخبگانی راه یافته‌اند و قرار است هفت نفر از نخگبان حوزه ادبیات کودک و نوجوان این آثار را بررسی کنند و به رأی بگذارند. دو اثری که بیشترین آراء را از آنِ خود کنند، به‌عنوان اثر برگزیده انتخاب خواهند شد.

ذکر این نکته لازم است که اولین دوره جایزه ادبی و مردمی «شهید اندرزگو» با محوریت مبارزه ادبی با تحریف تاریخ معاصر و همچنین بیان حقایق و روشنگری دربارۀ رژیم پهلوی، در سه بخش داستان بلند، رمان و شعر بزرگ‌سال، داستان کودک و نوجوان و نیز روایت تاریخ در دست برگزاری است.

همچنین آثار تولیدی اعم از نشر و بازنشر در سال‌های ۹۵، ۹۶ و ۹۷ که دارای درون‌مایه مدنظر جایزه بوده‌اند، در این دوره از جایزه شرکت داده شده و به رقابت پرداخته‌اند.

این جشنواره به همت مجمع ناشران انقلاب اسلامی و با حمایت و همکاری مرکز اسناد انقلاب اسلامی، بنیاد فرهنگی خاتم‌الاوصیا، انجمن قلم ایران، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، حوزۀ هنری انقلاب اسلامی و مؤسسه فرهنگی شهرستان ادب برگزار و طی مراسمی نیز سوم شهریور در حوزۀ هنری برگزیدگان خود را خواهد شناخت.

برگزیدگان جایزه شهید اندرزگو در آیین سالانه اهدای این جایزه معرفی و تجلیل خواهند شد و به برگزیدگان، علاوه بر جوایز نقدی، معنوی و فرهنگی، لوح یادبود و نشان جایزه شهید سیدعلی اندرزگو اهدا می‌شود.

انتهای پیام/ 

اعلام نامزد‌های بخش داستان کودک و نوجوان جایزه اندرزگو 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر