کد خبر: ۷۰۳۶۲۸۱
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸
کد خبر : ۷۰۳۶۲۸۱
گروه : سیاسی » دولت
رحمانی‌فضلی در حاشیه جلسه هیئت دولت:

وزیر کشور گفت: روز یکشنبه وزیر کشور عراق به ایران سفر می‌کند و در جلسه مشترک، درباره لغو روادید ایام اربعین صحبت خواهیم کرد.

وزیر کشور عراق به ایران سفر می‌کندبه گزارش خبرنگار  حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، عبدالرضا رحمانی‌فضلی، وزیر کشور در حاشیه جلسه هیئت دولت اظهار کرد: به توافق رسیدیم که بتوانیم در ایام اربعین روادید را لغو کنیم، البته این به معنای فقدان نظارت و نبود سهمیه‌بندی نیست و حتما برای این امر سقفی تعیین خواهیم کرد.

وزیر کشور گفت: روز یکشنبه وزیر کشور عراق به ایران سفر می‌کند و در جلسه مشترک، بیشتر درباره این موضوعات، مناطق جدید برای اربعین و شرایط خاص عاشورا و تاسوعا صحبت خواهیم کرد.


بیشتر بخوانید: ویزای اربعین حذف شد/ زائران می‌توانند با داشتن برگه بیمه‌نامه از مرز عبور کنند


تعمیر حدود ۱۱۰ هزار واحد مسکونی در مناطق سیل‌زده

رحمانی‌فضلی در خصوص روند کار در مناطق سیل‌زده گفت: در مناطق سیل‌زده بر اساس قولی که داده بودیم مسکن، پرداخت خسارات بخش کشاورزی و تأمین وسایل زندگی اولویت دولت بود، اولویت بعدی بحث تعمیر زیرساخت‌ها بود که هر وزارتخانه مسئول بازسازی زیرساخت‌های تخریب شده بخش خود شد.

وزیر کشور گفت: روز قبل معاون اول رئیس‌جمهور جلسه داشتند که در آن جلسه گزارش‌ها گرفته شد و این گزارش‌ها رضایت بخش بود. در حوزه تعمیرات در حال رسیدن به مراحل نهایی هستیم و حدود ۱۱۰ هزار واحد تعمیر شده‌اند. در حوزه ساخت و ساز که ۳۰ تا ۳۵ هزار واحد است عملیات اجرایی در بسیاری از مناطق آغاز شده و در مناطقی که تخریب به صورت وسیعی بوده و باید جابه‌جایی داشته باشیم زمین‌ها تملک شده است و قول داده‌ایم تا پایان سال این موضوع انجام شود.

او  افزود: ۱۱۰ هزار پَک وسایل خانه مورد نیاز بود که منابع آن تأمین و ۴۰ هزار وسیله خریداری شده و ۳۵ هزارتای آن واگذار شده است، کسانی که در این زمینه آسیب دیده‌اند، می‌توانند در سامانه سجاد نام نویسی کنند.

استانداران در سال یک ماه مرخصی دارند

وزیر کشور در پاسخ به سوالی در خصوص مرخصی استانداران گفت: استانداران در سال یک ماه مرخصی دارند و باید درخواست مرخصی خود را به وزیر کشور بدهند.

او گفت: سفرهای خارجی استانداران به دو گونه است یا ماموریتی است که باید در یک کمیسیون در وزارت کشور به تصویب برسد یا شخصی است که می‌توانند از مرخصی خود استفاده کنند.

رحمانی فضلی در پاسخ به سوالی درباره جلسه با جریانات سیاسی گفت: جلساتی را با اصولگرایان و اصلاح‌طلبان داشتیم و قرار است با اعتدال‌گرایان جلساتی را برگزار کنیم. یک نشست مشترک هم با تمام جریانات سیاسی خواهیم داشت.

وزیر کشور با اشاره به جلساتی که با شورای نگهبان دارد، گفت: من مستمرا با شورای نگهبان جلسه دارم و نظراتی را به اعضای شورای نگهبان از جمله آیت‌الله جنتی منتقل می‌کنم.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر