کد خبر: ۷۰۳۶۴۰۰
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۶
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۶
کد خبر : ۷۰۳۶۴۰۰

مدیرعامل شرکت گاز سیستان و بلوچستان گفت: ۳۸ هزار و ۲۵۹ مشترک در این استان تا کنون از نعمت گاز بهره‌مند شدند.

بیش از ۳۸ هزار خانوار در سیستان و بلوچستان از نعمت گاز بهره‌مند شدندبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، رضا پنجابی مدیرعامل شرکت گاز سیستان و بلوچستان   اظهار داشت: تاکنون ۲۴ هزار و ۹۲ خانوار در زاهدان از اشتراک گاز بهره‌مند شدند.

او گفت: کل شبکه تغذیه و توزیع مورد نیاز در محدوده شهر زاهدان هزار و ۳۸۰ کیلومتر بوده که تاکنون ۶۹۸ کیلومتر آن اجرا شده است.

مدیرعامل شرکت گاز سیستان و بلوچستان افزود: با توجه به لوله گذاری‌های انجام شده در سطح شهر زاهدان این شرکت آماده واگذاری تعداد بیشتری اشتراک به شهروندان متقاضی است.

او بیان کرد: متقاضیان می‌توانند جهت کمک هزینه لوله کشی و خرید اشتراک گاز، وام پنج میلیون تومانی دریافت کنند.

پنجابی ادامه داد: تعرفه‌های مرتبط با حق انشعاب مطابق تعرفه شرکت ملی گاز ایران و براساس زیربنای منزل محاسبه و قابل پرداخت است که در این مورد برخی معافیت‌ها برای خانواده‌های شهدا، جانبازان، کمیته امداد و بهزیستی اعمال می‌شود.

سیستان و بلوچستان با گستره ۱۸۸ هزار و ۲۲۲ کیلومترمربع (معادل ۱۱.۵ درصد مساحت کشور) و بیش از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت آخرین استان فاقد شبکه گاز کشور به شمار می‌رود که دولت یازدهم و دوازدهم عزم خود را جزم کرده تا مردم این استان دور افتاده را از نعمت گاز شهری برخوردار کند و رنج سال‌ها حمل سیلندر‌های گاز مایع را از آنان بزداید.

این طرح، اهداف چندگانه‌ای را دنبال می‌کند که از جمله آن‌ها می‌توان به گازرسانی به نیروگاه‌ها، صنایع پتروشیمی، واحد‌های صنعتی و ساخت خطوط فرعی و شبکه‌های شهری برای مصارف خانگی، تجاری و صنعتی اشاره کرد.

پس از اجرای طرح انتقال گاز از عسلویه به ایرانشهر و گازرسانی شهری در این شهر عملیات اجرای لوله گذاری و انتقال گاز از ایرانشهر به زاهدان انجام شد و هم اینک شهر زاهدان در حال گازرسانی است.

انتهای پیام/ع

طرح گازرسانی در زاهدان در حال انجام است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر