کد خبر: ۷۰۳۶۵۲۳
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۶
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۶
کد خبر : ۷۰۳۶۵۲۳
شبکه تلویزیونی المسیره گزارش داد؛

یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن بوسیه پهپاد‌های قاصف k۲، طی یک هفته چهار بار فرودگاه بین‌المللی ابها را هدف قرار دادند.

یمنی‌ها طی یک هفته چهار بار فرودگاه ابها در عربستان را هدف قرار دادندبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی المسیره، با اجرای چهارمین عملیات یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن علیه فرودگاه بین‌المللی ابها در عربستان طی یک هفته، این فرودگاه تقریبا از کار افتاده است.

یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن با تعدادی از پهپاد‌های قاصف k۲، حملاتی علیه فرودگاه بین‌المللی ابها انجام دادند. مراکز رهگیری هوانوردی از ایجاد خلل در پرواز‌ها به این فرودگاه و بالعکس، پس از اجرای عملیات یگان پهپادی نیرو‌های یمنی خبر دادند.

اسماعیل الشامی، گزارشگر این شبکه گزارش داد: تا فرودگاه ابها می‌خواهد نفسی بکشد، یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن عملیات دیگری علیه مراکز حیاتی و حساس آن انجام می‌دهند.

این فرودگاه بین‌المللی که روزانه پرواز‌های داخلی و خارجی در آن صورت می‌گیرد، اکنون تقریبا از کار افتاده است. یگان پهپادی یمن با استفاده از تعدادی پهپاد‌های قاصف k۲، برخی مواضع مهم و موثر این فرودگاه را هدف قرار داد که در پی آن، پرواز هواپیما‌ها از این فرودگاه و بالعکس دچار خلل شد.

از سوی دیگر، پس از عملیات یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، شماری از سفر‌های داخلی و خارجی این فرودگاه با تاخیر انجام شد.

این چهارمین عملیات علیه این فرودگاه بین‌المللی طی این هفته است؛ به طوری که یگان پهپادی روز‌های گذشته، با اجرای عملیات تهاجمی گسترده‌ای علیه فرودگاه ابها، برج مراقبت، مرکز سوختگیری، آشیانه‌های هواپیما و برخی مواضع حساس را هدف قرار دادند که به ایجاد اختلال در پرواز‌ها منجر شد.

این حملات پس از عملیاتی علیه پایگاه ملک خالد در خمیس مشیط انجام شد. سلسله عملیات یگان پهپادی در چارچوب پاسخ قانونی، به علت تداوم اقدامات ائتلاف متجاوز سعودی در هدف قرار دادن غیرنظامیان انجام می‌شود که جدیدترین آن‌ها هدف قرار دادن یک خانواده در نخستین روز عید قربان در منطقه مستبأ از توابع استان حجه و شهادت و زخمی شدن ده‌ها تن، از جمله کودکان و زنان بود.

از سوی دیگر، سلسله عملیات یگان پهپادی در پاسخ به اقدام ائتلاف متجاوز سعودی در محاصره کردن مردم یمن انجام می‌شود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر