کد خبر: ۷۰۳۶۶۳۷
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۵۲

شرکت فیسبوک قصد دارد از اثر انگشت برای ورود به پیام رسان واتس‌آپ استفاده کند.

ورود به واتس‌آپ با حسگر اثر انگشتبه گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، حسگر اثر انگشت یکی از پرکاربردترین موارد اضافه شده به تلفن‌های همراه بود که چند سالی از عمر این حسگر می‌گذرد. این حسگر علاوه بر کمک به باز شدن تلفن همراه جانشینی به جای رمز عبور یا الگو که زمان کاربر را می‌گرفت، در ورود به بسیاری از نرم افزارها و همچنین ورود به قسمتی از سرویس‌های شرکت گوگل، به داد کاربر می‌رسند. شرکت Facebook نیز مانند بسیاری از شرکت‌ها قصد دارد برای ورود به پیام رسان WhatsApp که چند سال پیش توسط این شرکت خریداری شد، از حسگر اثر انگشت استفاده کند.

این ویژگی آخرین قابلیت اضافه شده به پیام رسان WhatsApp بوده که فعلا در حال آزمایش روی نسخه اولیه این نرم افزار است. طبق گزارش یکی از وب سایت‌های معتبر، شرکت فیسبوک چند ماهی است که روی ویژگی اثر انگشت کار می‌کند اما بنابر اعلام خود این شرکت، آمادگی این ویژگی هنوز آنقدر بالا نیست که بتوان از آن در نسخه اصلی نرم افزار استفاده کرد. پیش از این قفل نرم افزار WhatsApp با عنوان تایید هویت یا قفل صفحه شناخته می‌شد که از شش عدد تشکیل شده بود و قرار است در آینده‌ای نزدیک کاربران به جای استفاده از رمز عبور از حسگر اثر انگشت استفاده کنند و به سرعت وارد این نرم افزار شوند.

ورود به واتس‌آپ با حسگر اثر انگشت

همچنین واتساپ اعلام کرده است حتی با وجود داشتن رمز عبور نیز کاربان می‌توانند به پیام‌های خود از طریق نوار اعلان‌ها به سرعت پاسخ دهند و همچنین برای پاسخ به تماس‌های ورودی نیز نیازی به احراز هویت نخواهد بود؛ ظاهرا حسگر اثر انگشت نیز مانند رمز عبور تنها برای ورود به این نرم افزار کاربرد خواهد داشت و قرار نیست عملکردی بالاتر از رمز عبور داشته باشد.


بیشتر بخوانید: تحول در رسانه‌های چینی با توسعه ربات‌های هوشمند


علاوه بر این کاربر هنگام تنظیم اثر انگشت برای ورود به برنامه، می‌تواند زمان قفل شدن خودکار برنامه را پس از خروج از آن تنظیم کند.

انتهای پیام/

اضافه شدن اثر انگشت به واتس‌آپ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر