کد خبر: ۷۰۳۶۷۸۳
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۴
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۴
کد خبر : ۷۰۳۶۷۸۳

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: براساس برنامه ریزی‌های ملی و استانی تلاش می‌کنیم تا ۱۰ ناحیه صنعتی روستایی در اردبیل را راه اندازی کنیم.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، محمد اهلی، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل همزمان با هفته صنایع کوچک گفت: صنایع کوچک متفاوت از صنایع بزرگ و کلان است بطوریکه واحد‌های صنعتی زیر ۵۰ نفر اشتغال صنایع کوچک به حساب می‌آید و واحد‌هایی که بین ۵۱ تا ۱۰۰ نفر نیروی کار دارند صنایع متوسط محسوب می‌شود.

او بیان کرد: ما متولی صنایع کوچک و متوسط هستیم و قطعا تلاش می‌کنیم تا با ایجاد زیرساخت‌ها و زیربنا‌ها از صاحبان صنایع در شهرک‌های صنعتی حمایت کنیم.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل با بیان اینکه در استان اردبیل یک هزار و ۷۰ واحد صنعتی دارای پروانه وجود دارد که از این تعداد یک هزار و ۲۰ واحد صنایع کوچک هستند، گفت: با احتساب ۲۷ واحد متوسط بیش از ۹۷ درصد صنایع استان صنایع کوچک و متوسط محسوب می‌شوند که تولیت این واحد‌ها را در داخل شهرک‌های صنعتی ما عهده دار هستیم.

اهلی افزود: ۵۴۵ واحد صنعتی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی داریم به طوریکه عمده این واحد‌ها در داخل شهرک‌های صنعتی مستقر هستند.

وی فعالیت ۱۶ شهرک و ناحیه صنعتی دولتی و غیردولتی را یادآور شد و بیان کرد: در این شهرک‌ها و نواحی صنعتی واگذاری زمین به سرمایه گذاران انجام می‌شود بطوریکه از این تعداد ۸ شهرک دولتی دو ۷ ناحیه صنعتی وجود دارد و تنها یک شهرک غیردولتی و خصوصی داریم.

او کل مساحت شهرک و نواحی صنعتی را یک هزار و ۲۰۰ هکتار اعلام و تصریح کرد: چهار ناحیه صنعتی جدید در هشجین، انگوت، موران و کزج در مرحله عملیات اجرایی هستند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل با اشاره به اینکه برای ۲۰ شهرک و ناحیه صنعتی واگذاری زمین و شروع عملیات اجرایی در دستور کار قرار گرفته است، اضافه کرد: براساس برنامه ششم توسعه قرار است ۹۸ ناحیه صنعتی روستایی در کشور راه اندازی شود که سهم استان اردبیل از این تعداد ۱۰ ناحیه صنعتی است.

اهلی از صدور جواز تاسیس و پروانه برای راه اندازی چهار شهرک غیردولتی خبر داد و اظهار کرد: این چهار شهرک صنعتی غیردولتی شامل شیرآلات گرمی، حدید مبتکران مشگین شهر، آرتا انرژی نمین و پتروشیمی اردبیل است که با پیشرفت فیزیکی ۱۰۰ درصد آماده بهره برداری هستند.

انتهای پیام/ح

یک هزار و ۷۰ واحد صنعتی دارای پروانه در اردبیل وجود دارد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر