کد خبر: ۷۰۳۶۸۱۱
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۶
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۶
کد خبر : ۷۰۳۶۸۱۱

رسانه‌های دولتی کره شمالی اعلام کردند هر گونه اقدام آمریکا برای استقرار موشک‌های میان‌برد جدید در کره جنوبی می‌تواند سبب آغاز یک جنگ سرد در منطقه شود.

کره شمالی: تصمیم آمریکا جنگ سرد را به دنبال داردبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، خبرگزاری رویترز گزارش داد رسانه‌های دولتی کره شمالی روز چهارشنبه اعلام کردند هر گونه اقدام از سوی آمریکا برای استقرار موشک‌های میان برد جدید در کره جنوبی می‌تواند سبب آغاز "یک جنگ سرد جدید" و همچنین تشدید رقابت تسلیحاتی در منطقه شود.

مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا این ماه اعلام کرد از استقرار سامانه موشکی میان برد در آسیا حمایت می‌کند. او این سخنان را یک روز پس از آن مطرح کرد که آمریکا از پیمان منع موشک‌های هست‌های میان‌برد با روسیه خارج شد.

خبرگزاری رسمی کره شمالی اعلام کرد: آمریکا خاطرنشان کرده است اکنون در حال بررسی یک طرح به منظور استقرار موشک‌های میان برد در منطقه آسیاست و کره جنوبی نیز به عنوان یک مکان برای استقرار این موشک‌ها در نظر گرفته شده است. این یک اقدام بی محاباست که در راستای تشدید تنش‌ها در منطقه قرار دارد، اقدامی که می‌تواند سبب آغاز یک جنگ سرد جدید و رقابت تسلیحاتی در منطقه خاور دور و استقرار یک سلاح تهاجمی در کره جنوبی شود. 

وزارت دفاع کره جنوبی اعلام کرد گفت‌وگویی در ارتباط با استقرار موشک‌های میان برد آمریکایی در این کشور صورت نگرفته و هیچ طرحی نیز برای بررسی این ایده مطرح نشده است.

این خبرگزاری همچنین اعلام کرد: "این یک حقیقت است که استقرار تاد متعاقب راهبرد آمریکا برای مهار قدرت‌های بزرگ و حفظ برتری در شمال شرق آسیاست و سامانه‌ای در راستای حفاظت از کره جنوبی در مقابل تهدید کسی نیست."

ارتش کره شمالی یک سری موشک‌ها را طی هفته‌های اخیر در اعتراض به آنچه که تقویت نظامی در کره جنوبی و همچنین برگزاری رزمایش‌های مشترک توسط سربازان کره جنوبی و آمریکایی مستقر در این شبه جزیره می‌داند، شلیک کرد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر