کد خبر: ۷۰۳۶۸۹۴
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۰
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۰
کد خبر : ۷۰۳۶۸۹۴
گروه : فارس » شیراز

مهم‌ترین حوادث امروز ۲۳ مرداد ماه سال ۹۸ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، مهم‌ترین حوادث امروز چهارشنبه ۲۳ مردادماه سال ۹۸ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

سارق درون خودرو با ۲۵ فقره سرقت راهی زندان شد

فرمانده انتظامی شیراز از دستگیری یک سارق و کشف ۲۵ فقره سرقت درون خودرو در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ دلاور القاصی مهر گفت: ماموران کلانتری "۲۳ گلدشت" این شهرستان، حین گشت زنی به فردی که در حال پرسه زنی در بین خودرو‌های پارک شده بوده مظنون و آن را دستگیر کردند.

او با بیان اینکه متهم دستگیر شده برای ادامه تحقیقات به کلانتری منتقل شد، بیان کرد: در تحقیقات انجام شده مشخص شد که وی از سارقان حرفه‌ای و سابقه دار می‌باشد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: متهم در برابر ادله و مستندات پلیس چاره‌ای جز بیان حقیقت نداشت و به ۲۵ فقره سرقت درون خودرو در شیراز اقرار کرد.

فرمانده انتظامی شهرستان شیراز با اشاره به اینکه کلیه صحنه‌های سرقت بازسازی و تا کنون ۱۸ نفر از شکات شناسایی شده اند، اظهار کرد: متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

سرهنگ القاصی مهر در پایان ضمن هشدار به شهروندان، حاطر نشان کرد: برای پیشگیری از سرقت به هشدار‌ها و توصیه‌های پلیسی توجه داشته و در صورت اطلاع از هرگونه سرقت و یا تردد افراد مشکوک و ناشناس مراتب را سریعا با شماره تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

حادثه رانندگی با ۶ مجروح در زرقان

جانشین پلیس راهور استان گفت: بر اثر برخورد سواری سمند با یک پیکان در خیابان پاسداران شهر زرقان، ۶ نفر مجروح شدند.

سرهنگ فرج الله موسوی بیان کرد: در پی اعلام وقوع یک فقره تصادف رانندگی در خیابان پاسداران شهر زرقان، بلافاصله ماموران به همراه دیگر نیرو‌های امدادی برای بررسی موضوع به محل حادثه اعزام شدند.

سرهنگ موسوی تصریح کرد: مأموران مشاهده کردند یک سواری سمند با یک پیکان با ۶ سرنشین برخورد که منجر به مجروحیت هر ۶ نفر شده است.

جانشین پلیس راهور استان با بیان اینکه مجروحان برای درمان به بیمارستان منتقل شدند و ۵ نفر از آنان به صورت سرپایی مداوا شدند، تصریح کرد: کارشناسان علت این تصادف را عدم رعایت حق تقدم از جانب راننده پیکان اعلام کرده اند.

پراید حامل ۷۴ کیلو تریاک به مقصد نرسید

فرمانده انتظامی داراب از دستگیری یک قاچاقچی و کشف ۷۴ کیلو تریاک در آن شهرستان خبر داد.

سرهنگ علیرضا نوشاد بیان کرد: ماموران انتظامی این شهرستان در اجرای طرح مقابله با ورود مواد مخدر و کنترل خودرو‌های عبوری در محور بندرعباس به داراب، به یک سواری پراید مظنون و پس از طی مسافتی تعقیب و گریز آن را متوقف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان داراب با بیان اینکه در بازرسی از این خودرو، ۷۴ کیلو تریاک که به طرز ماهرانه‌ای در قسمت‌های مختلف جاسازی شده بود کشف شد، افزود: در این خصوص یک نفر قاچاقچی دستگیر و پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی و از آن طریق روانه زندان شد.

کشف ۲۲۹ راس گوسفند قاچاق در رستم

فرمانده انتظامی رستم از توقیف ۵ دستگاه وانت نیسان و کشف ۲۲۹ راس گوسفند قاچاق به ارزش ۳ میلیارد ریال در یک عملیات ضربتی خبر داد.

سرهنگ سلطانعلی عزیزی گفت: در راستای طرح مبارزه فراگیر با قاچاق دام، مأموران انتظامی این شهرستان حین کنترل خودرو‌های عبوری در یک عملیات ضربتی، به ۵ دستگاه وانت نیسان حامل احشام مشکوک شدند و آن‌ها را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

سرهنگ عزیزی افزود: ماموران در بازرسی از آن خودروها، موفق به کشف ۲۲۹ راس گوسفند قاچاق و فاقد هرگونه مدارک معتبر گمرکی و گواهی حمل از اداره دامپزشکی شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان رستم با بیان اینکه کارشناسان ارزش دام‌های قاچاق را ۳ میلیارد ریال برآورد کرده اند، بیان کرد: شهروندان هرگونه موارد مشکوک در زمینه قاچاق را از طریق سامانه تلفنی ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

هکر صفحه اینستاگرام در تور اطلاعاتی پلیس فتا

فرمانده انتظامی شهرستان فسا از شناسایی و دستگیری هکر صفحه اینستا گرام شخصی توسط پلیس فتا خبر داد.

سرهنگ فرج رستمی گفت: فردی جوان با پرونده قضائی به پلیس فتا مراجعه و مدعی شد صفحه شخصی اینستاگرام وی از دسترس خارج شده است و تقاضای پیگیری دارد.

فرمانده انتظامی شهرستان فسا تصریح کرد: طی اقدامات فنی صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس فتا و بازگردانی صفحه هک شده، متهم نیز شناسایی و احضار شد.

وی با بیان اینکه متهم با مشاهده ادله و مستندات پلیس، انگیزه خود را اختلاف با شاکی و انتقام جوئی عنوان کرد، عنوان داشت: کاربران شبکه‌های اجتماعی قبل از استفاده از اپلیکیشن ها، بایستی نحوه ارتقا امنیت آن‌ها را فرا گیرند.

۵ هکتار از مراتع طبیعی سپیدان طعمه حریق شد

فرمانده انتظامی سپیدان از آتش سوزی ۵ هکتار از مراتع طبیعی در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ احمد فداکار بیان کرد: در پی تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر آتش سوزی مراتع طبیعی در این شهرستان، بلافاصله ماموران به همراه دیگر نیرو‌های امدادی برای بررسی موضوع به محل حادثه اعزام شدند.

او افزود: با توجه به آتش سوزی در منطقه و حضور به موقع عوامل انتظامی، آتش نشانی، شهرداری، بسیج و کمک‌های مردمی، این آتش سوزی در کمترین زمان ممکن و بدون خسارت جانی مهار شد.

این مقام انتظامی با بیان اینکه در این آتش سوزی برابر نظر کارشناسان، ۵ هکتار از مراتع طبیعی طعمه آتش شده است، تصریح کرد: تحقیقات لازم برای کشف علل این حوادث در دست بررسی است.

کشف ۳۰ کیلو تریاک زیر صندلی راننده

فرمانده انتظامی سپیدان از توقیف یک پراید و کشف ۳۰ کیلو تریاک در بازرسی از آن خبر داد.

سرهنگ احمد فداکار بیان کرد: در اجرای طرح برخورد با قاچاقچیان، ماموران انتظامی این شهرستان به یک سواری پراید مظنون و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

سرهنگ فداکار با بیان اینکه ماموران موفق شدند در بازرسی از آن خودرو، میزان ۳۰ کیلو تریاک که به طرز ماهرانه‌ای زیر صندلی راننده جاسازی شده بود کشف کنند، عنوان داشت: در این خصوص ۳ نفر دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

کشف سیگار قاچاق در لارستان

فرمانده انتظامی لارستان از کشف ۱۳۶ هزار و ۴۰۰ نخ سیگار خارجی قاچاق به ارزش ۴۰۰ میلیون ریال خبر داد.

سرهنگ داود امجدی بیان کرد: ماموران انتظامی پاسگاه "چهار برکه" این شهرستان در اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا، حین کنترل محور‌های مواصلاتی به یک اتوبوس مشکوک و آن را متوقف کردند.

او افزود: ماموران پس از بازرسی از آن خودرو، موفق به کشف ۱۳۶ هزار و ۴۰۰ نخ سیگار خارجی قاچاق که فاقد هرگونه اسناد و مدارک گمرکی بود شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان لارستان با اشاره به اینکه برابر نظر کارشناسان ارزش اموال مکشوفه، ۴۰۰ میلیون ریال برآورد شده است، تصریح کرد: در این راستا یک نفر متهم دستگیر و به همراه پرونده متشکله برای سیر مراحل قانونی تحویل مقام قضائی شد.
انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر