کد خبر: ۷۰۳۶۹۷۸
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۲

رئیس پلیس راه لرستان با اشاره به اینکه از اکنون باید گوشزد شود که زائران اربعین به جاده سیل‌زده پلدختر نروند، گفت: این مسیر از ایمنی لازم برخوردار نیست.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان،رئیس پلیس راه لرستان با اشاره به اینکه از اکنون باید گوشزد شود که زائران اربعین به جاده سیل‌زده پلدختر نروند، گفت: این مسیر از ایمنی لازم برخوردار نیست.

مرتضی چغلوند با اشاره به اینکه طی سال‌های گذشته علی رغم افزایش ترددها، افزایش سفرها، گسترش ترافیک در محورها، اما لرستان از معدود استان‌هایی بوده که همواره کاهش تصادفات داشته است، اظهار داشت: روز‌هایی داشته ایم که یک میلیون تردد در محور‌های استان داشته ایم و یک نفر کشته نشده است.

او  با بیان اینکه سیل مخرب باعث شد حجم ترافیکی استان به هم بخورد، ترافیک پل بابازید جابه جا شد و در بسیاری از محور‌های تخریبی شاهد مشکلات ترافیکی بودیم، تصریح کرد: در تیر و مرداد ماه با افتتاح پل بابازید ترافیک دارد به حالت عادی برمی گردد. امیدواریم در شش ماهه دوم روند کاهشی تصادفات را داشته باشیم.

رئیس پلیس راه لرستان با تاکید بر اینکه تامین روشنایی محور‌های حریم شهر‌ها در دستور کار قرار گرفته است، افزود: در بخش فرهنگ سازی، افزایش ۸۰ درصدی پیام‌های رادیویی و تلفنی را داشته ایم، شناسایی ۲۴ هزار راننده تراکتور و ادوات کشاورزی را داشته ایم که از طریق پیامک هشدار‌های ترافیکی به آن‌ها داده می‌شود.

سرهنگ چغلوند خاطرنشان کرد: همچنین شناسایی ۶ هزار کامیون بومی را داشته ایم که پیامک ترافیکی به صورت مرتب به آن‌ها ارسال می‌شود.

او  با اشاره به اینکه حضور پلیس در محور‌ها شبانه روزی است، برخی فرماندهان ما عید هم مرخصی نرفتند و از طریق جی پی اس حرکت گشت‌های ما مشخص است، یادآور شد: اقدامات چکشی در دستور کار است. امیدواریم روند کنترل محور‌ها به سمت الکترونیکی شدن برود و دوربین‌ها افزایش یابد.

رئیس پلیس راه لرستان با بیان اینکه دوربین‌هایی در حال نصب در محور‌های استان است که با اولویت حریم شهر‌های بزرگ انجام می‌شود، تصریح کرد: ۴۴ دوربین نظارتی در محور‌های استان نصب می‌شود و گشت‌های خود را بر اساس ساعت ترافیکی مستقر کرده ایم.

سرهنگ چغلوند با تاکید بر اینکه در مورد مسائلی بسیار نگران هستیم، افزود: در خصوص پل کاکارضا نگرانی وجود دارد و حتما یکی از پرحادثه‌ترین مناطق استان می‌شود، این وضعت ما را نگران کرده برای فصل بارش‌ها و باید به عنوان یک مصوبه زودتر پیگیری شود.

او  با اشاره به نواقص جاده‌ای در شهر پلدختر گفت: برخی مسیر‌ها با خاک دستی پر شده است تا صرفا مسیر باز شود، این‌ها تهدید است و سیل بیاید بلافاصله این راه‌ها را با خود می‌برد. چراغ روشنایی محور‌ها نقص دارد، خط کشی تفرجگاه‌ها و راه‌های روستایی فراموش شده است و علائم راه‌ها از بین رفته اند.

رئیس پلیس راه لرستان با بیان اینکه اربعین را در پیش داریم که امیدواریم با آشکار سازی خط کشی‌ها و روشنایی آمادگی لازم را داشته باشیم، تصریح کرد: از حالا باید گوشزد شود زائران به مسیر پلدختر نروند چراکه این مسیر ناامن است، زائران باید در مسیر آزادراه خرم آباد- پل زال تردد کنند.

انتهای پیام/ب

جاده سیل‌زده پلدختر برای تردد زائران اربعین ناامن است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر