کد خبر: ۷۰۳۶۹۹۴
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۸
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۸
کد خبر : ۷۰۳۶۹۹۴
گروه : فارس » شیراز
استاندار فارس:

سپیدان شایسته کسب عنوان شهرستان ویژه گردشگری است/افزایش اقامتگاه‌های بوم گردی سپیداناستاندار فارس در جلسه شورای اداری سپیدان به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های گردشگری این شهرستان اشاره کرد و تاکید کرد: سپیدان شایسته کسب عنوان شهرستان ویژه گردشگری است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، عنایت الله رحیمی با اشاره به اینکه امسال از سوی مقام معظم رهبری با عنوان رونق تولید، نامگذاری شده است، گفت: عملیاتی شدن این شعار نیازمند برنامه است که خوشبختانه توسط دستگاه‌های اجرایی تهیه و گام‌های اثرگذاری نیز برداشته شده است.

او با اشاره به برگزاری انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در سال جاری، اظهار کرد: امسال سال فرصت‌های جدید و تبدیل تهدید‌ها است.

رحیمی انتخابات را تکامل هر چه بیشتر مردم سالاری دینی دانست و گفت: تلاش می‌کنیم انتخاباتی سالم، قانون مند، رقابتی و در نهایت آرامش و امنیت با مشارکت حداکثری مردم برگزار کنیم.

استاندار فارس با بیان اینکه سیاسیون، رسانه‌ها و جریان‌ها و تشکل‌ها در سال انتخابات با میزان پایبندی به اخلاق اسلامی، رعایت حقوق شهروندی و حریم خصوصی محک زده می‌شوند، عنوان کرد: فضای مجازی به رغم‌اینکه فرصت است گاه به بستری برای تهدید، بی اخلاقی و تهمت‌ها و افترا‌ها تبدیل می‌شود که متولیان امر باید به این امر توجه داشته باشند.

او با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های گردشگری در شهرستان سپیدان، افزود: معرفی این شهرستان به عنوان شهرستان ویژه گردشگری امری پسندیده و مورد موافقت مدیریت ارشد استان است و این اتفاق باید رقم بخورد.

استاندار فارس در باره طرح جامع گردشگری نیز گفت: این طرح از سال ۹۳ تهیه و به علت اختلاف دیدگاه‌ها به دانشگاه شیراز ارجاع شده و مراحل نهایی تصویب را طی می‌کند که پس از تصویب ابلاغ و بر مبنای آن برنامه‌ها اجرایی خواهد شد.

رحیمی با بیان اینکه خشکسالی‌های پیاپی مشکلاتی در خصوص تامین آب شرب شهرستان سپیدان ایجاد کرده است، اقدامات انجام‌شده در راستای رفع این مشکل را درخور توجه ارزیابی کرد و افزود: احداث چند حلقه چاه، بازسازی، پاکسازی و بهداشتی کردن چشمه‌ها از جمله این اقدامات است.

او با اشاره به اینکه در سال ۹۷ اعتبارات شهرستان ۴۹ میلیارد بوده که ۳۸ میلیارد ابلاغ و جذب شد که سبب اجرای پروژه‌های قابل توجهی شده است، عنوان کرد: در ۹۸ نیز تا کنون ۲۰ میلیارد تومان ابلاغ شده که در قالب اعتبارات نفت و گاز، تملک دارایی‌ها و توازن توزیع اعتبارات انجام شده و ادامه می‌یابد.

نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اقداماتی که در حوزه راه و شهرسازی شهرستان سپیدان انجام شده است، احداث بزرگراه شیراز_ سپیدان به طول ۲۵ کیلومتر، تقاطع غیر هم سطح برشنه، احداث کمربندی جنوبی اردکان و کمربندی بیضا، روکش آسفالت راه‌های روستایی بیش از ۳۸ کیلومتر از جمله این اقدامات است.

او در ادامه به واگذاری بیش از ۲هزار و ۳۰۰ فقره انشعاب آب، توسعه خطوط و شبکه آبرسانی بیش از ۸ کیلومتر، اصلاح خطوط و شبکه آبرسانی بیش از ۱۰ هزار متر اشاره و تلاش‌های سازمان آب و فاصلاب را مثبت ارزیابی کرد.

واگذاری زمین‌های روستایی و مقاوم سازی ۲ هزار و ۴۴۹ واحد مسکونی و اختصاص تسهیلات کم بهره بابت مقاوم سازی بیش از ۳ هزار و ۳۴۶ میلیون ریال از دیگر اقدامات انجام شده در شهرستان سپیدان برشمرد.

رحیمی با اشاره به اینکه از ۲۰۴ روستای مشمول گازرسانی در شهرستان سپیدان ۱۶۸ رورستا از گاز بهره‌مند شده ۲۰ روستا در دست اجرا و ۱۶ روستا در دست طراحی است اقدامات این حوزه را مناسب ارزیابی کرد.

او با بیان اینکه ورزش و جوانان اقدامات مناسبی در شهرستان سپیدان انجام داده است، احداث ۷ زمین چمن روستایی، ۴ سالن سرپوشیده، پیست دو میدانی سپیدان، کمپ بین المللی جوانان جهان اسلام، زورخانه و بازسازی استخر سپیدان را بخشی از اقدامات این سازمان در سپیدان دانست.

استاندار فارس با اشاره به تشکیل ستاد گلخانه‌ها در استان به برنامه توسعه گلخانه‌ای در شهرستان سپیدان اشاره کرد و عنوان کرد: برنامه توسعه گلخانه‌ای سپیدان ۲۴۴ هکتار در نظر گرفته شده است.

او ادامه داد: از ۴۰ هکتار کشت گلخانه‌ای حال حاضر در سپیدان ۳۷ هکتار در دولت تدبیر و امید احداث شده است.

استاندار فارس با بیان اینکه در حوزه اشتغال پایدار روستایی نیز اقداماتی در این شهرستان انجام شده است بیان کرد: سهم مصوب اعتبارات شهرستان ۱۹ میلیارد بوده و طرح‌هایی به ارزش ۸۲ میلیارد به بانک معرفی شده که ۲۱ میلیارد به طرح هاپرداخت شده است.

او یادآور شد: سه و نه دهم میلیارد تومان نیز در حوزه اشتغال فراگیر در این شهرستان پرداخت شده است.

رحیمی افزود: ایجاد ۴ هزار هکتار آبیاری نوین، ۲۹۷ هکتار از ۳۰۰ هکتار توسعه گیاهان دارویی،۴ هزار و ۵۰۰ هکتار کشت نشایی سبزی و سیفی از ۵ هزار هکتار موجود، طرح‌های تولبد قارچ، ۱۵ صندوق زنان روستایی، صندوق حمایت از بخش کشاورزی، راه اندازی واحد‌های صنایع تبدیلی کشاورزی از دیگر اقدامات بخش کشاورزی در دولت تدبیر امید است که در شهرستان سپیدان انجام شده است.

او یکی از مهمترین اقدامات انجام شده در حوزه گردشگری شهرستان سپیدان را ایجاد و حمایت از اقامتگاه‌های بوم گردی دانست و با بیان اینکه در حال حاضر ۱۰۰ اقامتگاه در استان وجود دارد که ۱۰ مورد در شهرستان سپیدان راه اندازی شده است.

او ادامه داد: طبق پیش بینی صورت گرفته تعداد اقامتگاه‌های بوم گردی سپیدان تا پایان سال به ۳۰ اقامتگاه افزایش می‌یابد.
انتهای پیام/م

جلسه شورای اداری شهرستان سپیدان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر