کد خبر: ۷۰۳۷۰۳۳
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۰
۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۰
کد خبر : ۷۰۳۷۰۳۳
گروه : گیلان » رشت

معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به ارسال ١٦٨ اثر به دبیرخانه دهمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان، گفت: در مدت سه روز برگزاری جشنواره شاهد ٩٠ اجرا خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، سید امیر مصباح معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با تأکید بر اینکه هویت هنر از تئاتر گرفته می‌شود، گفت: تئاتر ریشه سینما و مادر هنر است.

او با اشاره به ظرفیت و پتانسیل‌های خوب در حوزه تئاتر استان گیلان، افزود: با توجه به سابقه فرهنگی و هنری غنی ایران و به ویژه استان گیلان همیشه شاهد استقبال خوب شهروندان هنردوست گیلانی از اجرای تئاتر در نقاط مختلف استان بوده‌ایم.

مصباح در ادامه با بیان اینکه هنر تئاتر دربرگیرنده سایر هنر‌ها نیز است، گفت: معاونت امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان تلاش کرده تا در سال‌های اخیر زمینه برگزاری جشنواره‌های مختلف با موضوع تئاتر در سطح استان را فراهم کند که تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان یکی از برنامه‌ها است.

معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به اینکه برگزاری چنین جشنواره‌هایی زمینه بروز و ظهور استعداد‌های جدید را فراهم می‌کند، بیان کرد: امسال شاهد برگزاری دهمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان در دو بخش مسابقه و کودک هستیم.

او با بیان اینکه ١٦٨ اثر به دبیرخانه این جشنواره از سراسر کشور ارسال شده است، تصریح کرد: که از این تعداد ١٤٤ اثر در بخش مسابقه و مابقی نیز در بخش کودک است.

مصباح در ادامه بیشترین آثار رسیده به دبیرخانه این جشنواره را مربوط به استان‌های گیلان، تهران، اصفهان، کردستان و کرمانشاه عنوان کرد و افزود: از میان آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره با نظر داوران ١٤ اثر در بخش مسابقه و پنج اثر نیز در بخش کودک به عنوان آثار برگزیده انتخاب شده است.

معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه دهمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان از ٢٦ الی ٢٩ مردادماه جاری به مدت سه روز در این شهر برگزار می‌شود، گفت: آثار برگزیده در هشت نقطه این شهر به اجرا درخواهد آمد.

او با اشاره به اینکه در طول مدت برگزاری جشنواره شاهد ٩٠ اجرا خواهیم بود، ادامه داد: آثار برگزیده نهایی از سوی سه داور برجسته کشوری اعلام خواهند شد.

انتهای پیام/آ

اجرای ۹۰ تئاتر خیابانی در لاهیجان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر