کد خبر: ۷۰۳۷۰۵۸
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۰
۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۰
کد خبر : ۷۰۳۷۰۵۸
گروه : گیلان » رشت

دکتر زارع با بیان اینکه استان گیلان در عرصه صنعت از نخستین استان‌های کشور بوده است، گفت: می‌توان از ظرفیت‌های صنایع کوچک در راستای تولید و اشتغال بیشتر استفاده کرد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، ارسلان زارع سرپرست استانداری گیلان به مناسبت روز حمایت از صنایع کوچک با مدیر و معاونین شرکت شهرک‌های صنعتی استان دیدار و ضمن تبریک این مناسبت، به بررسی مشکلات صنایع کوچک استان پرداخت.

وی با بیان اینکه شرایط حال حاضر کشور اقتضا می‌کند تا بیش از گذشته به تولید داخل و رونق بیشتر آن توسط واحد‌ها و صنایع داخلی تکیه و تاکید داشته باشیم، افزود: صنایع کوچک با اشتغال هر واحد، پنجاه نفر و کمتر، حدود ۹۰ درصد صنایع استان را به خود اختصاص داده که با برنامه ریزی و تلاش بیشتر می‌توان از این ظرفیت استفاده بیشتری کرد.

سرپرست استانداری گیلان با اشاره به اینکه از ابتدای دوره دولت تدبیر و امید، وزارت کشور در مرکز و در استان ها، استانداری‌ها و فرمانداری‌ها در کنار وظایف خطیر خود، هماهنگی و انسجام بخشی فعالیت‌های اقتصادی دستگاه‌های اجرایی را انجام می‌دهند، گفت: راه اندازی واحد‌ها و طرح‌های تولیدی راکد و نیمه فعال مورد تاکید است.

دکتر زارع تاکید کرد: در شرایط موجود و تحریم و جنگ اقتصادی لازم است تا با اجرای سیاست‌ها و برنامه‌های اقتصاد مقاومتی و به ویژه تاکید مقام معظم رهبری و رئیس جمهور محترم در رونق بخشی به تولید کوشش بیشتری صورت گیرد.

سرپرست استانداری با بیان اینکه ضرورت دارد تا آموزش‌های ضمن خدمت و رعایت استاندارد‌های ایمنی در کار توسط مدیران و کارکنان واحد‌های تولیدی و صنعتی مورد توجه جدی قرار گیرد، تصریح کرد: آموزش در بالا بردن سطح بهره وری و کاهش قیمت تمام شده کالا‌ها نقش مهمی دارد و لذا قدرت رقابت پذیری در بازار را نیز افزایش می‌دهد.

انتهای پیام/آ

استفاده بیشتری از ظرفیت صنایع کوچک برای اشتغال شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر