کد خبر: ۷۰۳۷۴۰۰
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۴
رئیس فراکسیون مناطق آزاد و ویژه اقتصادی مجلس:

دهقانی فیروزآبادی گفت: ماده ۶۵ قانون احکام دایمی برنامه ششم توسعه در مناطق آزاد اجرا نمی‌شود و بخشی از این مشکلات به سیاست‌های دولت باز می‌گردد.

عمده مسائل و مشکلات ما برگرفته از عدم اجرای صحیح قانون مناطق آزاد استبه گزارش حوزه مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، کمال دهقانی فیروزآبادی، رئیس فراکسیون مناطق آزاد و ویژه اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: کارگروه ویژه اجرای ماده ۶۵ قانون ششم توسعه با حضور نمایندگان مجلس و مسئولان مناطق آزاد تشکیل شده و اجرای قانون مناطق آزاد را پیگیری می‌کنیم.


بیشتر بخوانید: فهرست نهایی فراکسیون امید برای انتخابات هیات رئیسه مجلس تا ساعات آینده قطعی می‌شود/ بخشی از نقدهایمان به دولت را رسانه‌ای نمی‌کنیم


دهقانی فیروزآبادی در نشست اعضای فراکسیون مناطق آزاد ویژه مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ۱۲۰ نماینده عضو فراکسیون مناطق آزاد و ویژه اقتصادی هستند که به صورت مستمر با فعالان اقتصادی در مناطق ارتباط داشته و مشکلات آنان در نشست فراکسیون با دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد مورد بررسی قرار می‌گیرد. 

او  با بیان این‌که عمده مسائل و مشکلات ما برگرفته از عدم اجرای صحیح قانون مناطق آزاد است، تصریح کرد: عدم اجرای قوانین اداره مناطق آزاد به اهداف در نظر گرفته شده برای مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ضربه وارد می‌کند.

دهقانی فیروزآبادی گفت: متاسفانه ماده ۶۵ قانون احکام دایمی برنامه ششم توسعه در مناطق آزاد اجرا نمی‌شود و بخشی از این مشکلات به سیاست‌های دولت باز می‌گردد؛ چراکه به موجب این قانون در مناطق آزاد، تمام دستگاه‌های دولتی به جز دستگاه‌های دفاعی و امنیتی باید اختیارات خود را به مدیران عامل مناطق آزاد تفویض کنند.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این فراکسیون زمانی که از فراکسیون گردشگری مستقل شد، رونق گرفت؛ امید است با تعامل و همکاری‌های اعضای فراکسیون شاهد اجرای صحیح قانون در مناطق آزاد باشیم.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر