کد خبر: ۷۰۳۷۴۱۶
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶

معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: ۱۲ هزار تن شکر به نرخ دولتی از ابتدای امسال در استان توزیع شده است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، حسین دالوند معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: ۱۲ هزار تن شکر به نرخ دولتی از ابتدای امسال در استان توزیع شده است.

 دالوند با بیان اینکه در حال حاضر ۴۰۰ تن شکر در استان ذخیره شده تصریح کرد: در عین حال ۲۰۰ تن نیز برای توزیع به فروشگاه‌ها داده شده و سهم هر شهرستان با توجه به نورم جمعیتی در اختیار آن‌ها قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه متوسط مصرف شکر هر لرستانی در سال ۱۸ تا ۱۹ کیلوگرم برآورد شده اظهار داشت: با توجه به اینکه موجودی این ماده مصرفی به اندازه کافی بود بخشی از شکر‌های صنعتی به قند تبدیل شده که در نهایت نرخ قند عرضه شده در فروشگاه‌های استان کمتز از سایر مناطق کشور بود.

معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان اضافه کرد: سهمیه ماه‌های محرم و صفر به منظور تامین شکر مورد نیاز هیات‌ها و نذورات مردمی نیز جداگانه به استان اختصاص می‌یابد که این رقم نیز هر ساله حدود ۲ هزار تن بوده است.

دالوند با اشاره به تامین شکر مورد نیاز زنبورداران توسط سازمان جهاد کشاورزی گفت: صدور حواله برای تخصیص شکر به صنعتگران متقاضی نیز با مجوز معاونت صنعتی صمت لرستان و بررسی‌های دقیق انجام می‌شود.

وب تصریح کرد: شکر مورد نیاز گروه‌های مختلف مصرف کنندگان از طریق اتحادیه قنادان، اتاق اصناف و فروشگاه‌های زنجیره‌ای تامین می‌شود که با برنامه‌ریزی صورت گرفته، فروشگاه‌های زنجیره‌ای از جمله افق کوروش، اتکا، رفاه، هفت و سایر واحد‌های معتمد به عنوان عرضه‌کنندگان شکر با نرخ دولتی معرفی شده‌اند.

انتهای پیام/ر

توزیع ۱۲ هزار تن شکر دولتی در لرستان 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر