کد خبر: ۷۰۳۷۴۴۹
گروه : قزوین » قزوین
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۴
رییس سازمان نظام دامپزشکی کشور:

رییس سازمان نظام دامپزشکی کشور در قزوین گفت: در حال حاضر بیش از ۳۹ هزار نفر با مدرک دکترا تخصصی و تکنیسن دامپزشکی در کشور عضو این نظام هستند.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ، محمد رضا صفری رییس سازمان نظام دامپزشکی کشور در دید ار با رییس سازمان جهادکشاورزی استان قزوین با بیان اینکه بیش از ۳۹ هزار نفر با مدرک دکترا تخصصی و تکنیسن دامپزشکی در کشور عضو این نظام هستند، گفت: امروز سازمان نظام دامپزشکی در وضعیتی قرار دارد که توانمندی‌های بزرگ قانونی و جایگاه بسیار مهمی در سطح کلان تصمیم‌گیری‌ها دارد.

صفری افزود: اخیرا قانون جامع ایمنی غذایی با این موضوع آینده سازمان دامپزشکی از این حیث که در مجموعه جهاد کشاورزی بماند و یا به وزارت بهداشت ملحق شوددر حال بررسی است.

او به هماهنگی با وزارت علوم و دانشگاه آزاد برای کاهش جذب دانشجوی در رشته دامپزشکی اشاره کرد و گفت: دو سال گذشته حدود ۵ هزار دانشجو در مقطع دکتری دامپزشکی در همه دانشگاه‌های دولتی و آزاد جذب می‌شدند، این میزان سال گذشته به ۳ هزاردانشجو و در سال جدید به حدود ۳۵۰ نفر کاهش پیدا کرده است، که یک موفقیت بزرگ برای نظام دامپزشکی در ساماندهی فارغ التحصیلان این بخش است.

رییس سازمان دامپزشکی کشور گفت: سعی و تلاش مجموعه نظام دامپزشکی استفاده بهینه از فارغ التحصیلان این بخش در خدمت رسانی بهتر به بخش کشاورزی است.

صفری در ادامه به موقعیت کشاورزی استان قزوین اشاره کرد و گفت: استان قزوین دربخش‌های مختلف کشاورزی بوپژه خدمات دامپزشکی و نظام دامپزشکی پیشرو است.

رییس سازمان جهادکشاورزی استان قزوین هم در این دیدار گفت: بخش خصوصی به عنوان بازوی توانمند متوالیان محصولات کشاورزی نقس بسزایی در پیشبرد اهداف توسعه‌ای این بخش دارند.

فاطمه خمسه افزود: سازمان‌های نظام دامپزشکی در زمینه اهداف توسعه‌ای و برای تسهیل جذب سرمایه گذار در این بخش حرکت می‌کند.

خمسه گفت: استان قزوین یکی از قطب‌های مهم کشاورزی و دامپروی کشور محسوب می‌شود و حضور همکاران دامپزشکی نقش بسیار موثری در زمینه افزایش تولید محصولات دامی و تامین نیاز‌های غذایی جامعه دارد.

رییس سازمان جهادکشاورزی استان اضافه کرد: سازمان نظام مهندسی کشاورزی و نظام دامپزشکی استان همگام با اهداف توسعه‌ای بخش کشاورزی در صدد کاهش بروکراسی و موانع موجود در راه جذب سرمایه گذار در این بخش هستند.

خمسه گفت: امروز سازمان نظام دامپزشکی و نظام کشاورزی در وضعیتی قرار دارد که توانمندی‌های بزرگ قانونی و جایگاه بسیار مهمی در بخش کشاورزی دارند.

انتهای پیام/ک

دیدار رییس سازمان نظام دامپزشکی کشور  با رییس سازمان جهاد کشاورزی قزوین 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر