کد خبر: ۷۰۳۷۵۲۴
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۲

عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول از ورود این دانشگاه به عرصه تولید فناوری شارژ بیسیم خبر داد.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، علیرضا نمدمالان عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول گفت: پس از انجام تحقیقات و نگارش مقالات معتبر موفق به طراحی و ساخت دستگاه انتقال بی سیم جریان الکتریکی با راندمان بالای ۹۰ درصد برای شارژ خودرو‌های الکتریکی شد.

او با بیان اینکه پژوهش صورت گرفته در زمینه شارژ بی‌سیم باتری خودرو الکتریکی است، افزود: شارژ بی سیم کاربرد زیادی در صنایع مختلف از جمله پزشکی و صنایع فضایی دارد، به طور مثال دستگاه آندوسکوپی یا کولونوسکوپی در پزشکی که جهت معاینه وارد بدن می‌شود نیاز به شارژ یا تعویض باتری که امری زمانبر است، دارد، اما با دستگاه شارژ بی‌سیم این مشکل برطرف خواهد شد.

نمدمالان اظهار داشت: دستگاه انتقال بی سیم می‌تواند جریان الکتریکی قدرت قابل ملاحظه‌ای را انتقال دهد که برای سیستم خودرو‌های الکتریکی بسیار مفید است. پیش از این برای شارژ خودرو‌های برقی باید سیستم خودرو را با سیم به پریز برق متصل می‌کردیم که این امر به دلیل توان بالا موجب فرسودگی کانکتور‌ها می‌شد.

عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول تصریح کرد: علاوه بر آن استفاده از سیم نیازمند حوصله است، اما اگر شارژ خودرو به صورت بیسیم باشد خودرو در حالت پارک از قسمت شاسی به این سیستم متصل و خودرو بدون دخالت راننده، شارژ می‌شود. از دیگر مزیت‌های این دستگاه شارژ به صورت پویا و در حال حرکت است که در مدت کم باعث کاهش حجم باتری و هزینه ساخت خودروی الکتریکی خواهد شد.

عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول در خصوص استقبال از این پژوهش اذعان داشت: به دنبال یک قرارداد ۵ ساله با پژوهشگاه نیرو هستیم، اما متاسفانه به دلیل نبودن تعداد قابل توجهی از خودرو‌های برقی در ایران، در حال حاضر شرکتی در داخل کشور از این پژوهش استقبال نکرده است.

علیرضا نمدمالان بیان کرد: در خصوص پژوهش شارژ بی‌سیم خودرو‌های الکتریکی توسط دستگاه انتقال بی‌سیم جریان الکتریکی، پروژه و تفاهم‌نامه‌های مشترکی با دانشگاه اوکلند که صاحب اولین فناوری شارژ بی‌سیم در دنیا و در رتبه ۸۰ در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا است، در حال بررسی و به امضا رسیدن می‌باشد.

انتهای پیام/گ

تولید فناوری شارژ بیسیم در خوزستان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر