کد خبر: ۷۰۳۷۵۷۸
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۵
مسئول بیمه حج ۹۸ مطرح کرد؛

اناری در زمینه بیمه بار زائران حج ۹۸ گفت: خسارت اموال توسط بیمه گر در داخل کشور ایران و به ریال پرداخت خواهد شد.

پرداخت خسارت اموال زائران حج در داخل کشور

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اناری مسئول بیمه حج ۹۸ درباره موضوع بیمه بار حجاج کشورمان اظهار کرد: بار همراه بیمه شده شامل ساک و سایر متعلقات تحت مالکیت زائر که نظر عرفی بار محسوب می‌شود، همچنین دوربین عکاسی و دوربین فیلمبرداری خواهد بود.

او در ادامه بیان کرد: محاسبه خسارت بار بر اساس قیمت روز اجناس در بازار ایران و پس از کسر ۲۵ درصد استهلاک و تا سقف تعهدات است.

مسئول بیمه حج ۹۸ تصریح کرد: جبران خسارت وارده به بار هر یک از حجاج بیمه شدگان در مسیر رفت تا سقف ۱۰ میلیون ریال خواهد بود.

اناری افزود: میزان جبران خسارت وارده به بار بیمه شده در طول اقامت و در مسیر برگشت تا سقف ۳۰ میلیون ریال است.


بیشتر بخوانید: ورود اولین گروه حجاج بیت الله الحرام به کشور از ۲۶ مرداد


او در خصوص خسارت وارده به دوربین عکاسی و فیلمبرداری نیز ادامه داد: حداکثر خسارت پرداختی برای هر دستگاه دوربین فیلمبرداری یا عکاسی از مبلغ ۱۰ میلیون ریال بیشتر نخواهد کرد.

اناری با اشاره به خطرات تحت پوشش بیمه مسئولیت بار عنوان کرد: این خطرات شامل آتش سوزی، پرت شدن بار از روی وسیله نقلیه حامل کالا، عدم تحویل و جا ماندن و مفقود شدن بار، آبگرفتگی، سقوط هواپیما، مورد دستبرد قرار گرفتن و شکستن و آسیب‌دیدگی کالا در حین حمل یا هرگونه خطری که منجر به آسیب تمام یا بخشی از بار بیمه شدگان می‌شود.

به گفته وی، محدوده زمانی و مکانی مشمول تعهدات بیمه گر در مسیر رفت از زمان تحویل بار هر یک از بیمه شدگان به مدیر کاروان و یا شرکت هواپیمایی تا هنگام ورود به کشور عربستان است.


بیشتر بخوانید: بازگشت حجاج شرایط خاص در قالب پرواز فوق العاده در روز جمعه


مسئول بیمه حج ۹۸ مطرح کرد: محدودیت زمانی و مکانی مشمول تعهدات بیمه گر در مدت اقامت و مسیر برگشت از زمان ورود به کشور عربستان و مدت اقامت تا زمان تحویل به بیمه شده در کشور ایران هم خواهد بود.

انتهای پیام/

توضیحات حج و زیارت درباره پرداخت بیمه بار به حجاج ایرانی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر