کد خبر: ۷۰۳۷۶۱۲
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۷

مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بخش رفیع در خوزستان گفت: نوجوانان مرزنشین بخش رفیع با شرکت در جشنواره کتابخانه‌ای قصه‌گویی برای شرکت در بیست و دومین جشنواره بین‌المللی آماده می‌شوند.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، الهام سواری مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بخش رفیع در خوزستان گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بخش رفیع با برگزاری جشنواره کتابخانه‌ای قصه‌گویی ویژه اعضا نوجوان، بچه‌ها را با شیوه صحیح قصه‌گویی آشنا و به شرکت در بیست و دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی تشویق کردند.

او بیان کرد: از ۲۱ تیرماه ۱۳۹۸ که فراخوان بیست‌ودومین جشنواره‌ی بین‌المللی قصه‌گویی با شعار «آینده ساختنی است» از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد، ما در کانون رفیع با برگزاری برنامه‌های مختلف نوجوانان را ضمن آموزش صحیح قصه‌گویی تشویق کردیم تا در این جشنواره شرکت کنند.

سواری اظهار داشت: قصه‌گویی یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های فرهنگی در کانون رفیع است که همیشه با استقبال خوب کودکان و نوجوانان روبرو است و از این جهت در راستای گسترش این فعالیت در جامعه برآن شدیم با برگزاری جشنواره قصه‌گویی کتابخانه‌ای نوجوانان را با این فعالیت بیشتر آشنا کنیم و آن‌ها را در این رویداد فرهنگی مشارکت دهیم.

بیست‌ودومین جشنواره‌ی بین‌المللی قصه‌گویی در دو بخش قصه‌گویی صحنه‌ای و ۹۰ ثانیه‌ای آذر ۱۳۹۸ برگزار می‌شود.

بر اساس این گزارش، بخش صحنه‌ای (مسابقه ملی) ویژه‌ی دختران و پسران (نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ سال)، زنان و مردان (۱۸ سال به بالا) و مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‎ها است.

علاقه‌مندان به شرکت در بخش صحنه‌ای تا ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ فرصت دارند برای ثبت‌نام و بارگذاری فیلم قصه‌های خود به پایگاه اینترنتی جشنواره به نشانی www.kanoonfest.ir مراجعه کنند.

بر همین اساس، در بخش قصه‌های ۹۰ ثانیه‌ای همچون دوره قبل تمامی گرو‌های سنی از سراسر کشور می‌توانند با موضوع «قصه زندگی من» در فیلمی به مدت ۹۰ ثانیه، امیدها، شادی‌ها و آرزو‌های زندگی خود را به شیوه‌ای مستند گونه روایت کنند.

در بخش قصه‌های ۹۰ ثانیه‌ای نیز از علاقه‌مندان دعوت شده است تا با موضوع و مدت اعلام شده، فیلم قصه‌های خود را تا ۱۰ مهر ۱۳۹۸ در پایگاه جشنواره بارگذاری کنند.

انتهای پیام/گ

برگزاری کارگاه مهارت قصه گویی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر