کد خبر: ۷۰۳۷۹۲۱
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۴

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمان گفت: با توجه به تاثیر قصه در افراد به ویژه در کودکان و نوجوانان جایگاه ویژه‌ای در فضای تربیتی ودینی دارد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، روحی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمان گفت: با توجه به تاثیر قصه در افراد و به ویژه در کودکان نوجوانان خانواده‌ها باید آگاه شوند که می‌توانند به کمک قصه گویی برای کودکان خود مشکلات تربیتی و دینی آنان را حل کنند.

او افزود: در استان کرمان ۴۴ مرکز ثابت و سیار در استان فعال است که ۶ مرکز سیار به صورت کتابخانه‌ای کوچک در خودرو با حضور مربی و چند مرکز مکاتبه به صورت ارتباط از طریق نامه با کودکان در حال فعالیت هستند.

روحی با بیان اینکه امسال شاهد برگزاری مرحله استانی بیست و دومین جشنواره قصه گویی در کرمان هستیم، گفت: در کانون پررش فکری کودکان نوجوانان استان کرمان ۴۰ عنوان فعالیت انجام می‌شود، اما قصه گویی از مهم‌ترین و پررنگ‌ترین فعالیت هاست.

او افزود: با توجه به اهمیت قصه گویی و جایگاه ویژه آن چند سالی است که جشنواره قصه گویی به همت کانون پررش فکری کودکان و نوجوانان در ۳ مرحله‌ی استانی، منطقه‌ای و بین المللی در کشور برگزار می‌شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمان به کارنامه درخشان استان کرمان در این جشنواره اشاره کرد وگفت: در ۴ سال گذشته استان کرمان در جشنواره بین المللی رتبه‌های اول تا دوم را کسب کرده است همچنین در کنگره‌ی سرداران شهید که امسال در کرمان برگزار شد مفاهیم دفاع مقدس در قالب قصه برای کودکان و نوجوانان بیان و استقبال خوبی شد.

روحی به رویکرد این جشنواره اشاره کرد وافزود: دو سالی است که جشنواره در نظر دارد فضای عممی وهمه‌ی افراد جامعه را در گروه‌های سنی مختلف در گیر شرکت در جشنواره کند.

او گفت: در جشنواره قصه گویی افرادی از کشور‌های مختلف شرکت می‌کنند چرا که قصه گویی به عنوان فعالیتی و تربیتی در کشور‌های دیگر جایگاه ویژه‌ای دارد و ما نیز باید سعی کنیم جایگاه این فعالیت مهم را موثر‌تر پررنگ‌تر کنیم.

انتهای پیام/ی

برگزاری جشنواره قصه گویی در کرمان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر