کد خبر: ۷۰۳۷۹۶۸
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۲

آیین اختتامیه نمایشگاه آثار نقاشیخط هنرجویان آکادمی خراسانی، امروز در مشهد بر پا شد.

آیین اختتامیه نمایشگاه «چهارگاه» برگزار شدکاظم خراسانی هنرمند و استاد بزرگ هنر‌های تجسمی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، در خصوص هدف برگزاری این نمایشگاه گفت: هدف از برپایی این نمایشگاه غنی سازی هرچه بیشتر هنر و دانش نقاشیخط است که در هر جلوه‌ای می‌تواند خودنمایی کند.

او تصریح کرد: خوشنویسی و خط یکی از عناصر مهم فرهنگ ایرانی است که در دوران معاصر با توجه به پیشینه‌ی فرهنگی، توجهات خاص و بعضا متفاوتی را به خود جلب کرده است. نقاشیخط گونه‌ای گرایش در نقاشی معاصر است که در آن هنرمند از فرم حروف و نوشتار در ایجاد یک اثر تصویری غالبا انتزاعی بهره می‌گیرد.

هنرمند و استاد بزرگ هنر‌های تجسمی گفت: در این نمایشگاه ۴۴ اثر از نادیا ذاکری، سید احمد حسینی ابریشمی، سمانه ابراهیم پور و رها امامی در سبک‌های کوفی، برجسته و فی البداهه نویسی به نمایش گذاشته شده بود.

 نادیا ذاکری دبیر برگزاری نمایشگاه چهارگاه  نیز در این مراسم  تصریح کرد: این نمایشگاه از تاریخ ۱۹ تا ۲۱ مرداد ماه در نگارخانه رضوان واقع در کوهسنگی ۱۷ و در ساعات ۹ تا ۱۳ و ۱۷ تا ۲۰ پذیرای علاقه‌مندان بوده است.

او با اشاره به استقبال گسترده مردم از این نمایشگاه تصریح کرد: در این نمایشگاه قصد داشتیم که فرهنگ شهر مشهد را به لحاظ بصری و غنی به نمایش بگذاریم که خوشبختانه با استقبال مردمی رو به رو بود.

دبیر برگزاری نمایشگاه چهارگاه گفت: با هدف گسترش هنر خوش نویسی این گروه چهار نفره قصد دارد که به زودی نمایشگاه‌های گروهی و انفرادی خود در این زمینه در سراسر کشور برگزار نماید.
 
انتهای پیام// ز.م
 

نمایشگاه آثار نقاشیخط هنرمندان خراسان رضوی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر