کد خبر: ۷۰۳۸۱۱۵
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۳
امروز؛

رئیس سازمان حج و زیارت از انتقال ۲ هزار و ۹۰۰ زائر ایرانی با ۱۶ پرواز به کشور در نخستین روز از اجرای عملیات بازگشت حجاج خبر داد.

۲ هزار و ۹۰۰ زائر ایرانی با ۱۶ پرواز به کشور منتقل می‌شوندبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، علی رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت درباره عملیات بازگشت حجاج کشورمان از امروز جمعه ۲۵ مردادماه گفت: پرواز‌های امروز به مقصد شهر‌های ساری، یزد و زنجان انجام می‌شود.

او افزود: در روز‌های آتی بخشی از پرواز‌ها برای انتقال زائران مدینه قبل از فرودگاه جده به کشورمان انجام می‌شود.

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: علاوه بر این برنامه ریزی کردیم تا در نخستین روز آغاز عملیات انتقال حجاج کشورمان، با برقراری یک پرواز فوق العاده نسبت به انتقال هر چه سریع‌تر حجاج دارای شرایط خاص، بیماران، افراد دارای وابستگی‌های دارویی و یا مشکلات جسمی اقدام کنیم.

رشیدیان تصریح کرد: بر اساس برنامه ریزی اولیه پرواز‌های بازگشت حجاج ما تا ۱۷ شهریور ماه ادامه می‌یابد.


بیشتر بخوانید: ارائه خدامات درمانی به بیش از ۴۰۰ هزار زائر در ایام تشریق/ انجام ۴ مورد عملیات احیای قلبی در مراسم حج امسال


او افزود: برای کاهش مدت زمان بازگشت و تسریع در عملیات انتقال زائران به کشورمان درخواست افزوده شدن سه هواپیمای پهن پیکر اجاره‌ای هما به چرخه عملیات انتقال را داشتیم، اما طرف سعودی با این امر موافقت نکرد و هم اکنون در حال بررسی راهکار‌های جدید و دیگری در این حوزه هستیم که امیدواریم به نتیجه مطلوب برسد.

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی عملیات انتقال زائران کشورمان را به عربستان در نهایت ایمنی و دقت و با کمترین تأخیر در پرواز‌ها انجام است و امید است عملیات بازگشت حجاج را نیز در نهایت سلامت و امنیت و آرامش به انجام رساند.

انتهای پیام/

بازگشت ۲ هزار و ۹۰۰ زائر ایرانی با ۱۶ پرواز به کشور 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر