کد خبر: ۷۰۳۸۱۲۰
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۸

معاون قرآن و عترت وزارت ارشاد گفت: بین حفظ شدن آیات قرآن و حفظ کردن آیات تفاوت‌هایی وجود دارد و همواره در تاریخ اسلام افرادی بودند که به سبب انس با قرآن این آیات الهی را حفظ می‌شدند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،عبدالهادی فقهی‌زاده معاون قرآن و عترت وزارت ارشاد دیروز در حاشیه آئین اختتامیه مسابقات سراسری حفظ قرآن کریم در گلپایگان اظهار داشت: حفظ قرآن کریم تنها در سایه انس روزانه و پیوسته با قرآن میسر است.

او با بیان اینکه ما باید به گونه‌ای با قرآن کریم انس پیدا کنیم که آیات را حفظ شویم، عنوان کرد: بین حفظ شدن آیات قرآن و حفظ کردن آیات تفاوت‌هایی وجود دارد و همواره در تاریخ اسلام افرادی بودند که به سبب انس با قرآن این آیات الهی را حفظ می‌شدند.

معاون قرآن و عترت وزارت ارشاد با اشاره به اینکه آموزش قرآن کریم به معنای برانگیختن جوانان و نوجوانان برای حفظ این آیات کتاب الهی است، تصریح کرد: یکی از دستاورد‌های حفظ قرآن کریم امکان مقایسه و تطبیق آیات هم مضمون با یکدیگر است.

او با بیان اهداف تشکیل معاونت قرآن و عترت در وزارت ارشاد گفت: این قسمت برای تسهیل و توسعه فرهنگ‌سازی قرآن کریم تاسیس شده است که آموزش قرآن در موسسات متکفل حفظ و پرورش قرآن و سایر موسسات دیگر در جهت تقویت گفتمان‌های قرآنی در کشور را به عهده دارد.

فقهی‌زاده گفت: جشنواره‌های آیات، آزمون سراسری قرآن، جشنواره‌های علمی پژوهشی که در جهت تقویت گفتمان فرهنگ اسلامی و قرآنی و حدیث در میان فرهیختگان و هنرمندان برگزار می‌شود، جشنواره تولید محتوا در فضای مجازی، جشنواره حکمت و نیایش (جشنواره مرتبط با صحیفه سجادیه و نهج‌البلاغه) از جمله عملکرد‌های این معاونت در وزارتخانه در راستای تقویت فرهنگ‌سازی و گفتمان فرهنگی اسلامی است.

او خاطرنشان کرد: در راستای تقویت این گفتمان، موسسات قرآنی و فرهنگی زیادی در سرتاسر کشور در حال فعالیت در این عرصه هستند.

معاون قرآن و عترت وزارت ارشاد افزود: آزمون سراسری حفظ قرآن کریم همراه با ترجمه هر ساله در کشور برگزار می‌شود که نفرات برتر به مرحله کشوری راه پیدا می‌کنند.

او یادآور شد: سال گذشته ۱۲۰ نفر در مرحله کشوری این مسابقات حضور داشتند که امسال این تعداد به حدود ۹۰ نفر رسیده است.

انتهای پیام/م

 

آئین اختتامیه مسابقات سراسری حفظ قرآن کریم

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر