کد خبر: ۷۰۳۸۱۳۵
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۱
رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر خبر داد؛

محمدتقی حلی ساز از بستری بودن ۲۲ زائر ایرانی در بیمارستان‌های سعودی تاکنون خبر داد.

۲۲ زائر ایرانی در بیمارستان‌های سعودی بستری هستندبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، محمدتقی حلی ساز  رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر گفت: تاکنون ۴۳۷ هزار و ۲۴۴ مورد خدمات درمانی و پزشکی مختلف به حجاج ایرانی در بیمارستان و درمانگاه‌ها و مراکز درمانی هلال احمر در مدینه و مکه ارائه شده است.

او افزود: بیشترین مراجعات حجاج ایرانی به این بیمارستان و درمانگاه‌های مرکز پزشکی حج و زیارت به دلیل مشکلات حساسیتی، ریوی، اسکلتی و عضلانی است.

حلی ساز به ۱۴۳۳ بیمار بستری شده در بیمارستان مکه مکرمه اشاره و تصریح کرد: ۱۷۵ زائر در بخش مردان، ۱۲۶ نفر در بخش زنان و ۹۹۳ نفر نیز در بخش اورژانس بستری شده‌اند که تنها ۳۹ نفر آنان هم اکنون در بیمارستان بستری هستند و سایر بیماران پس از تکمیل درمان ترخیص و به کاروان‌های خود بازگشته‌اند.

ارائه خدمات پاراکلینیکی به بیماران مراجعه کننده به بیمارستان هلال احمر در مکه مکرمه موضوع دیگری بود که حلی ساز به آن اشاره و خاطر نشان کرد: تا ۲۵ مرداد بیش از ۲۵ هزار و ۳۴۶ مورد خدمات پاراکلینیکی به زائران ارائه شده که از این تعداد ۱۹ هزار و ۶۷۰ مورد خدمات آزمایشگاهی، ۵۹ مورد اکو و ۱۰۷۲ مورد رادیولوژِی صورت گرفته است.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر در تشریح جزئیات عملکرد پزشکان گفت: تا روز ۲۵ مرداد، ۱۱۲ هزار و ۲۸۳ ویزیت توسط پزشکان در مطب‌های مجموعه‌ها و درمانگاه‌ها انجام شده که از این میان ۱۰۶ هزار و ۷۱۷ مورد خدمات پرستاری در مدینه و بیمارستان مکه شامل نوار قلب، قند خون و فشارخون، گچ گیری، تزریقات، پانسمان، سرم تراپی و بخیه به حجاج ایرانی ارائه شده است.


بیشتر بخوانید: مراجعه بیش از ۲۰۰ زائر ایرانی به بیمارستان‌های مستقر در صحرای عرفات


حلی ساز با اشاره به تأمین دارو تا پایان حج تمتع تصریح کرد: ۳۳ هزار و ۱۷۹ پاسخگویی به حجاج ایرانی در بخش داروخانه مکه و درمانگاه‌ها ۲۷ هزار و ۱۳۹ نسخه ثبت شده است و همچنین انجام مأموریت‌های مددکاری و امداد و انتقال بیش از ۵۸۶۱ مورد ازجمله تقاضای آمبولانس، انتقال بیمار به مجموعه‌ها و هتل‌ها و بیمارستان‌های سعودی انجام گرفته است.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر گفت: تاکنون ۲۲ زائر ایرانی در بیمارستان‌های سعودی بستری هستند و برای پیگیری امور درمانی زائران در بیمارستان‌های سعودی پزشکان رابط عرب زبان بین بیمارستان و درمانگاه‌های ایرانی و بیمارستان‌های سعودی هستند و نسبت به پیگیری روند درمانی بیماران نظارت می‌کنند.

حلی‌ساز درباره آخرین آمار ارائه خدمات درمانی به زائران در مراکز درمانی هلال احمر در مدینه و مکه تا ۲۵ مرداد تصریح کرد: تاکنون ۳۰ هزار و ۲۷ زائر خدمات ویزیت تخصصی در بخش‌های داخلی، قلب، زنان، ارتوپدی، روانپزشکی، چشم، اعصاب، عفونی، دندانپزشکی و طب اورژانس به صورت شبانه‌روزی به زائران ارائه شده است و همچنین پاسخگویی به ۲۲ هزار و ۱۷۹ زائر خدمات نسخه در داروخانه بیمارستان مکه و ۲۷ هزارو ۱۳۹ نسخه در درمانگاه‌ها ثبت شده است.

انتهای پیام/

ارائه ۲۵ هزار و ۳۴۶ مورد خدمات پاراکلینیکی به زائران ایرانی در مکه و مدینه

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر