کد خبر: ۷۰۳۸۱۳۶
گروه : ایلام » ایلام
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۳

رئیس سازمان صمت استان ایلام از فعالیت بیش از یک هزار نفر در معادن استان ایلام خبر داد

فعالیت بیش از یک هزار نفر در معادن استان ایلام

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام، یارالله نصیری رئیس سازمان صمت استان ایلام گفت : تصویب ۲۶۳ مصوبه در قالب ۷۵ جلسه اصلی و فرعی برای ۲۹۴ پرونده منجر به فعال سازی ۴۲ واحد تعطیل، افزایش ظرفیت ۴۸ واحد و تثبیت اشتغال ۱۰۴۶ نفر شده است.

رئیس سازمان صمت استان ایلام با اشاره به روند رو به رشد توسعه سرمایه گذاری بیان کرد: تا ابتدای دولت یازدهم سرمایه پروانه‌های بهره برداری ۸۰۰ میلیارد تومان بوده است این در حالی است اکنون این میزان به ۳۱۰۰ میلیارد تومان رسیده است و ۱۰ هزار نفر به صورت مستقیم در این واحد‌ها مشغول به کار هستند.

او ادامه داد: ۳۲۷ طرح با پیشرفت فیزیکی مشخص در حال اجراست که سرمایه مورد نیاز آن‌ها ۱۷ هزار میلیارد تومان است.

نصیری اختصاص ۳ میلیارد دلار تسهیلات ارزی و جذب ۱.۴ میلیارد دلار این منابع در بخش طرح‌های بزرگ و شاخص در دست اجرا گام بزرگی در جهت تکمیل فرآیند صنعتی شدن استان دانست.

او معادن استان با ذخایر شناسایی شده ۹۹۶ میلیون تن را از پتانسیل‌های توسعه‌ای استان برشمرد وگفت : تعداد ۸۱ معدن فعال وجود دارد که سالانه ۴.۹ میلیون تن مواد از این معادن استخراج می‌شود.

نصیری اضافه کرد : اختصاص بخش زیادی از وقت و زمان کارگروه اقتصاد مقاومتی به رفع مشکلات بخش تولید و تجارت آثار مثبتی برجای گذاشته است.

او بیان کرد : مهمترین مشکلات زیرساختی در زمینه گاز کشی شهرک‌ها در این کار گروه به سرانجام خوبی رسیده است.

رئیس سازمان صمت استان ایلام تفاهم نامه‌های انعقاد شده با سازمان‌های توسعه‌ای گام مثبت دیگری در جهت ایجاد صنایع بزرگ و متوسط در استان برشمرد و بیان کرد: اجرای ۴ طرح بزرگ جدید، تکمیل چرخه پتروشیمی ایلام، تکمیل شرکت ممبران ایوان، ایجاد طرح اتیلن اکساید در کنار پتروشیمی ایلام و انجام طرح‌های مطالعاتی در حوزه معدن و فعال سازی معادن تعطیل اقدام موثر و بزرگی دیگری برای صنعتی شدن استان است.

انتهای پیام/غ

فعالیت ۸۱ معدن فعال در استان ایلام

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر