کد خبر: ۷۰۳۸۱۴۵
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۵

نفوذ در محیط زیست چند سالی است که بسیار مطرح شده است و در این میان نام افراد بسیاری دیده می‌شود.

نفوذ در محیط زیست چند سالی است که بسیار مطرح شده است و در این میان نام افراد بسیاری دیده می‌شود.


به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، محیط زیست از جمله حوزه‌هایی است که درصد نفوذ به آن به دلیل پوششی که برای جاسوسان و عاملان نفوذ وجود دارد، بالا رفته است. این موضوع را در اخبار و رویداد‌هایی که درباره نفوذ از حوزه محیط زیست می‌شنویم می‌توان به خوبی دریافت. البته جریان اصلاحات  این موضوع را تکذیب می‌کند و در مقابل آن به طور قابل تاملی می‌ایستد، اما این مسئله‌ای نیست که بتوان از کنار آن به راحتی گذر کرد.

مدارس طبیعت بستر نفوذ توده‌ای‌ها/ هشدار درباره حضور جاسوسان در پوشش فعال محیط زیست

مدارس طبیعت بستر نفوذ توده ای‌ها

اخیرا «عیسی کلانتری»، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست درباره افتتاح برخی از مدارس خاص طبیعت و هشدار مراجع گفت: «مراجع به ما گفتند ‎مدارس طبیعت غیرشرعی است و ایدئولوژی‌اش غیردینی. وزارت اطلاعات هم اعلام کرده بنیانگذاران این مدارس توده‌ای بوده‌اند و ادامه فعالیت مدارس غیرقانونی است.»

«مدارس طبیعت» پوششی برای نفوذ توده‌ای ها/ هشدار درباره حضور جاسوسان در پوشش فعال محیط زیست

وی در پاسخ به چرایی مخالفت مراجع با ادامه کار مدارس طبیعت تصریح کرد: «گفته می‌شود که در مدارس طبیعت ایدئولوژی‌های غیردینی تبلیغ می‌شود. برای مثال سگ به جای خواهر و گربه به جای برادر تلقی می‌شود. افزون بر این‌ها دو ماه پیش وزارت اطلاعات نامه‌ای به سازمان حفاظت محیط زیست ارسال کرد که بر مبنای آن دو نفر از بنیانگذاران مدارس طبیعت که نسبت به صدور مجوز این مدارس اقدام می‌کردند، جزو حزب توده بوده‌اند و صلاحیت کار در این حوزه را ندارند.»

سخنان رئیس سازمان محیط زیست کشور درحالی است که تا پیش از این نفوذ آنهم در پوشش فعال محیط زیست توسط  جریان اصلاحات تکذیب می‌شد، اما حالا کار به جایی رسیده است که برخی اقدام به تاسیس مدارس خاص برای آموزش افراد به سبک زندگی نفوذی خود می‌کنند.

محیط زیست پوششی برای نفوذ و جاسوسی از مراکز نظامی و امنیتی

نفوذ در محیط زیست چند سالی است که بسیار مطرح شده در این میان نام افرادی حتی در رده معاونت محیط زیست کشور دیده می‌شود. «کاوه مدنی» یکی از مواردی بود که به طور کاملا مرموزی پس از مطرح شدن نام وی و حضور در مراجع قضائی و امنیتی برای توضیح در این باره از ایران فرار کرد.

«مدارس طبیعت» پوششی برای نفوذ توده‌ای ها/ هشدار درباره حضور جاسوسان در پوشش فعال محیط زیست

بعد از بازداشت شماری از متهمان به جاسوسی از مراکز نظامی (در پوشش فعالیت‌های محیط زیستی) در اواسط زمستان ۹۶، کاوه مدنی لاریجانی معاون عیسی کلانتری در سازمان حفاظت از محیط زیست نیز برای مدتی کوتاه بازداشت شد.

عباس جعفری‌دولت‌آبادی، دادستان تهران، در ۲۱ بهمن ۹۶، در توضیح این بازداشت‌ها گفت: "متهمان پرونده با هدایت افسران اطلاعاتی سیا و موساد مأموریت‌های سه گانه‌ای را شامل موضوعات زیست محیطی، نفوذ در جامعه علمی ایران و جمع آوری اطلاعات از اماکن حساس و حیاتی کشور از جمله پایگاه‌های موشکی کشور، دنبال می‌کرده اند» و «برخی متهمان به انجام سفر‌های متعدد به سرزمین‌های اشغالی از جمله به منظور شرکت در کنفرانس منارید که با حضور افسر اطلاعاتی موساد در رژیم صهیونیستی برگزار شده، اقرار و اذعان کرده‌اند".

طبق توضیحات جعفری دولت‌آبادی، اعضای این شبکه در برخی از مناطق استراتژیک کشور تعدادی دوربین در ظاهر برای رصد امور زیست محیطی نصب کرده بودند که در واقع پوششی برای رصد فعالیت‌های موشکی کشور بوده و تصاویر و اطلاعات ثبت شده را برای بیگانگان ارسال می‌کرده‌اند.

عامل نفوذی که در حوزه محیط زیست فعال بود/ فشار آمریکا برای آزادی نفوذی های محیط زیست

برخی از رسانه‌ها مطرح کردند که دولت آمریکا از زمان بازداشت جاسوسان مراکز نظامی در پوشش فعالیت محیط زیستی، فشار برای آزادی آنان را آغاز کرده است. اما از این شبکه پرتعداد که هم اکنون پرونده‌شان در حال رسیدگی است، یک نفر بسیار مورد توجه ایالات متحده بوده و پیام‌ها و پیگیری‌های ویژه‌ای برای آزادی او صورت گرفته است: «مراد موشه طاهباز.»

«مدارس طبیعت» پوششی برای نفوذ توده‌ای ها/ هشدار درباره حضور جاسوسان در پوشش فعال محیط زیست

مراد (موشه) طاهباز، عضو یهودی موسسه میراث پارسیان (اصلی‌ترین متهم انجام فعالیت‌های جاسوسی در مناطق نظامی) است؛ فرزند قاسم طاهباز از سناتور‌های دوران پهلوی. او و کاووس سید امامی (دیگر متهم به جاسوسی که پس از آگاهی از به دام افتادن شبکه، در زندان خودکشی کرد) دو ستون اصلی شبکه جاسوسی وابسته به امریکا و اسرائیل بودند.

طاهباز طی مدت فعالیت خود در داخل کشور، متاسفانه با نفوذ در سازمان حفاظت از محیط زیست، توانسته بود با این پوشش به مناطق حساس و فوق سری کشور دسترسی پیدا کند. جمع‌آوری اطلاعات درباره نقشه‌های تأسیسات دریایی و نظامی در حوزه خلیج‌فارس از جمله زمینه‌های جدی فعالیت طاهباز بوده و از این طریق اطلاعات ذی قیمتی را برای کارفرمایان آمریکایی و اسرائیلی‌اش جمع آوری کرده بود.

«مدارس طبیعت» پوششی برای نفوذ توده‌ای ها/ هشدار درباره حضور جاسوسان در پوشش فعال محیط زیست

وی بخشی از اطلاعات جمع آوری شده درباره مختصات توانمندی دفاعی کشور در خلیج فارس و همچنین برخی سایت‌های موشکی در مناطق حفاظت‌شده را به بیرون از کشور منتقل کرده است؛ بنابراین حوزه محیط زیست به بستری برای نفوذ تبدیل شده است که نمی‌توان از آن صرف نظر کرد.

موضوع اینجاست که برخی از جریانات خاص سیاسی اینطور توجیه می‌کنند که مگر فعال محیط زیست می‌تواند جاسوس باشد. مسئله‌ای که به یک سهل اندیشی و ساده نگری درباره جاسوسی باز می‌گردد. درواقع جاسوس با پوشش‌های مختلف از جمله عکاس، خبرنگار، فعال محیط زیست، معلم زبان و شغل‌ها و منصب‌هایی که وجهه دار هستند ظاهر شده و تحت همین پوشش‌ها به عملیات جاسوسی مبادرت می‌ورزد که بایستی با هوشیاری و دقت نظر در این موارد جلوی نفوذ در این عرصه‌ها را گرفت.

منبع: راه دانا

انتهای پیام/

«مدارس طبیعت» پوششی برای نفوذ توده‌ای ها

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۸
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
اصلا خوشایند نیست،
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
سازمان های امنیتی باید با قدرت و اشراف کامل تک تک افراد رو کنترل کنند هر فعالیتی که دارند از فعالیت های مثلا علمی و آموزشی و تبلیغی و کشاورزی و حقوق بشری و انسانی و اجتماعی
iran
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
مسئولین خوابن یا وظیفه خودشونو به درستی انجام نمیدهند خب معلوم شد وارد عمل بشید و نزارید بیشتر کاراشونو پیش ببرن واقعا دستگاه های نظارتی و امنیتی در این موارد ضعیف عمل کردن ، بهترین کار اینه پیشگیری حالا که دارن پیش میرن سریع جلوشونو بگیرید و دستگیرشون کنید و مناطق ممنوعه ای رو اعلام کنید به وسعت زیاد حتی که هیچ کسی حق تردد در اونجاهارو نداشته باشه و منابع ملی هم نباشه و فقط امنیتی و هیچ حوزه و دستگاه و سازمان ویا وزارت خانه ای هم نتونه رد کنه و قانون باشه وهر چه سریع تر عوامل اصلی دستگیر و دیپورت یا اعدام بشن با عوامل خارجی بفهمن این کارشون به جایی ختم نمیشه و اطلاع رسانی و دستگاه های امنیتی تابه همچین گروه های محیط زیستی یا این طور مسائل برخوردند دستگیر و پیگیر باشند و از حقوق مردم و امنیت کشور محافظت کرده باشن .
پیمان اشراقی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
سلام باشگاه خبرنگاران جوان ،

دستت را می بوسم ، منت هم می کشم ، رویم را زمین نینداز و گوش کن ،

هجمه خارجی ها برای حضور پررنگ در طبیعت ایران و گاه آسیب به طبیعت یا جانداران آن ،
دوعلت دارد :

اول آنکه منابع طبیعی شامل کوه و جنگل و دریا دریا طبق حکم شرع ،
متعلق به ولی فقیه است ،

دوم آنکه احساسات ایرانیان و فرهنگ آنها مثل عید نوروز وابسته به طبیعت است


و آنها برای نابودی این دو همه فکر و ثروت خود را به کار گرفته اند ،

از صهیونیست ها گرفته تا منافقین تا توده ای تا مزدوران عرب حاشیه خلیج همیشه فارس ،


اگر می خواهی کمک کنی ، با کمک خبرنگارانت و مسوولین به دنبال آنها بگرد
که از نظر اخلاقی دچار فساد هستند ،

از فرد دارای تاتو گرفته تا قمار باز و الی آخر .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
اینها خائن به مملکت هستند وباید مثل جاسوس وخائن باانها برخورد شود
۷۷..
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
نفوذ در هر لباس وشغل وجود داشته و کسی حکم برائت ندارد دشمن از هر روزنه موجهی ورود کرده تا به اطلاعات ذیقیمت دسترسی پیدا کنند.سیستم امنیتی کشور آنقدر هوشیار است که کشف شبکه های اخیر موئد زحمات این دلاوران است آنچه باعث نفوذ شده ساده لوحی بعضی از دولتمزدان ماست.مردم ما بصیرت داشته اما آشنا نیستند وظیفه دولتمردان است تا زمینه آشنا ئی را فراهم کنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
مراکز نظامی باید خودشون مواظب باشن کسی بهشون نزدیک نشه حالا در هر لباسی که میخاد باشه
اطلاعات ذی قیمت منتقل شده شما تازه بیدار شدید؟؟؟
Mostafa,abbasi
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
فارق از اهانت یا خدایی نکرده به شغل یا ارگان خاصی ، می‌خوام بگم : من این سوال رو از کسانی میپرسم که در توجیه گفتند مگه فعالان محیط زیست میتونند جاسوس باشند ؟ چطور میشه که سربازان گمنام آقا امام زمان (عج) در هنگام مأموریت و تجسس و دستگیری دشمنان و خائنین و جاسوسین و یا حتی یک خلافکار و یا قاتل ، از هر پوششی استفاده میکنند تا عملیاتهاشون با موفقیت انجام بشه . بعد دشمنان ملت ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی نمیتونن در لباس محیط زیست حضور و فعالیت داشته باشند ؟ از همون روز اول پیروزی انقلاب اسلامی ، تجربه به دفعات و مکرراً اثبات کرده که صد در صد دشمنان ملت ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ، میتونن که در هر لباس و ظاهری برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی و مردم متدین و رنج کشیده ایران اقدام کنند . ساده لوحی به حساب میاد که اگه وزرات اطلاعات نباید به فعالیتهای افراد و مسئولین و کارمندان سازمانها و نهاده ها و ارگانهای دولتی و خصوصی کشور اشراف اطلاعاتی کامل نداشته باشند !
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر