کد خبر: ۷۰۳۸۱۸۳
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۵

استاندار خراسان جنوبی گفت: هفته آینده طرح سند سازگاری با شرایط کم آبی برای نخستین بار در کشور با حضور معاون اول رئیس جمهور تصویب و در خراسان جنوبی به عنوان پایلوت اجرا می‌شود.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ،  معتمدیان استاندار خراسان جنوبی شامگاه پنج شنبه در نشست بررسی مسائل صنعت آب و برق استان که وزیر نیرو برگزار شد گفت : ۱۰۰۰ پروژه طراحی شده وزارت نیرو در استان نشان از توجه ویژه دولت تدبیر و امید به استان مرزی خراسان جنوبی دارد.

او افزود : این پروژه‌ها در سه سطح آب، جمع آوری فاضلاب و تامین برق با سرمایه گذاری بیش از ۸ هزار میلیارد تومان در استان طراحی گردیده است.

معتمدیان اظهار امیدواری کرد: با مدل‌هایی که طراحی گردیده امیدواریم پروژه‌هایی که از پیشرفت خوبی برخورداراست تا پایان دولت به بهره برداری برسد.

استاندار خراسان جنوبی گفت: ۵۰۰ روستای خراسان جنوبی مشکل آب دارند و با تانکر آبرسانی می‌شوند که با حمایت آب و فاضلاب در این حوزه، توزیع پنج هزار مترمکعبی آب را به ۱۰ هزار متر مکعب رساندیم.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه برنامه‌های خوبی تا افق ۱۴۲۵ در استان پیش بینی شده است گفت: انتقال آب از دریای عمان نیز در روز‌های آتی تصویب و به استان ابلاغ می‌شود.

معتمدیان اظهار داشت: بیش از یک هزار پروژه با هشت هزار میلیارد تومان نشان از توجه ئیژه دولت به استان کم برخوردار خراسان جنوبی است.

وی گفت: با توجه به اینکه روستا‌های استان با مشکل کم آبی مواجه هستند با مطالبات وزارت نیرو و آب و فاضلاب اقدامات خوبی شده است.

استاندار خراسان جنوبی افزود: امیدواریم بتوانیم با تامین اعتبارات مورد نیاز برخی از پروژه‌های وزارت نیرو تا پایان دولت به بهره‌برداری برسانیم.

معتمدیان تصریح کرد: طرح سند سازگاری با کم آبی نیز تدوین شده که در تدوین آن تلاش تمام مسئولان استانی بوده که امیدواریم با تصویب نهایی در کارگروه ملی قدمی مثبت در آب استان برداریم.

وی با بیان اینکه برنامه‌های خوبی تا افق ۱۴۲۵ در استان پیش بینی شده است ادامه داد: انتقال آب از دریای عمان نیز در روز‌های آتی تصویب و به استان ابلاغ می‌شود و با تصویب این دو سند استان از بلاتکلیفی درمی‌آید.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی نیز در این جلسه بیان کرد: در استان با بحران کسری مخزن مواجه هستیم و در چند سال گذشته مصرف آب استان به حدود ۵۳۰ میلیون مترمکعب کاهش یافته است.

حسین امامی تصریح کرد: بسیاری از نقاط استان با خشکسالی شدید و نیمه شدید مواجه هستند و ۱۰۰ کیلووات برق در مصارف ما کاهش داشته است؛ علی رغم دو دهه اخیر خشکسالی در استان هیچ شهری با تنش آبی مواجه نشده است.

وی افزود: تامین آب از دشت آهنگران به قاین و زیرکوه مصوب شده و منابع آب فردوس نیز از دشت سرایان تامین می‌شود که منطقه ممنوعه بوده و یک دغدغه است.

انتهای پیام/ک

۵۰۰ روستای استان با تانکر آبرسانی می‌شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر