کد خبر: ۷۰۳۸۳۸۸
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۶
آیت الله اعرافی عنوان کرد؛

امام جمعه قم گفت:ایران اسلامی گام‌های بلندی در صنایع دفاعی برداشته است،این صنایع دشمنان را خوار و زبون خواهد کرد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،آیت الله اعرافی،امام جمعه قم در خطبه‌های این هفته نماز جمعه در مصلای قدس  با اشاره به اینکه باید در همه مسائل نسبت به رعایت حلال و حرام اهتمام داشته باشیم گفت: غذای حرام زندگی معنوی، سرمایه ایمان و همه هستی را بر باد می‌دهد.

او  با بیان اینکه اگر تقوا در کسب و کار رواج یابد بسیاری از سختی‌ها دور می‌شود، اضافه کرد: امیدواریم که خداوند توفیق رعایت تقوا را عنایت فرماید.

آیت الله اعرافی با تبریک فرارسیدن عید سعید غدیر گفت: امیدواریم که با برگزاری مراسم‌ها و جشن‌های گوناگون این رویداد مهم با شکوه گرامی داشته شود.

او با تبریک میلاد امام هادی (ع) و تبریک سالروز ورود آزادگان اظهار کرد: آزادگان شهدای زنده و پرچم‌های مقاومت و از پایه‌های پیروزی در دفاع مقدس به شمار می‌روند؛ صبر و بردباری آن‌ها مایه عزت کشور شد و با مقاومت ایشان ما دشمن را به عقب راندیم و آن‌ها با صبر خود کشور را به پیروزی رساندند.

امام جمعه قم مسجد را پایگاه فکر و فرهنگ جامعه اسلامی دانست و یادآور شد: امروز با مسجد الگو و تراز اسلامی همچنان فاصله داریم و باید هزاران مسجد طراز اسلامی در کشور داشته باشیم و ملت و مسؤولان باید نسبت به تقویت پایه‌های مسجد تلاش کنند.

او  با اشاره به روز صنعت دفاعی تصریح کرد: ایران اسلامی گام‌های بلندی در صنایع دفاعی برداشته است و ایران در زمین، دریا و هوا به اقتداری رسیده است که دنیا از ایران حساب می‌برند و امروز ما در صنایع دفاعی در دنیا حرف‌های زیادی برای گفتن داریم.

آیت الله اعرافی تاکید کرد: دنیا بداند صنعت دفاعی و دیگر صنایع دفاعی ناموس ملت است و ناموس خود را به مذاکره قرار نمی‌دهد و این صنایع دشمنان ایران را زبون و خوار خواهد کرد.

او به سالگرد کودتای ننگین ۲۸ مرداد اشاره گفت: آن‌ها خودشان اعلام کردند که دخالتی ظالمانه خلاف مقررات بین المللی داشته اند و با این کودتا ربع قرن ملت ایران را گرفتار کرد و دولت و مسؤولان باید ببینند که نمیشود دلخوش به گفتگو با مذاکره آمریکا بود.

امام جمعه قم با اشاره به وضعیت کشمیر اظهار کرد: دولت باید از تعرض به حقوق مسلمانان کشمیر دست برداشته و انتظار است که دولت هند به آرای مردم اهتمام داشته باشد.

او با بیان اینکه در کشور یمن توطئه تجزیه دنبال می‌شود افزود: ایران و خط مقاومت در عراق، سوریه و... در برابر تجزیه کشور‌های عربی ایستادگی کرد و اسرائیل و آمریکا در این طرح شکست خوردند و امروز سعودی‌ها می‌خواهند یمن شمالی و جنوبی ایجاد کنند.

اعرافی یادآور شد: رهبری تاکید کردند که مردم یمن باید مقابل این توطئه ایستادگی کنند و ایران اسلامی کنار مردم یمن خواهد بود.

او اضافه کرد: ایران اسلامی به هیچ کسی تعهد نداده است و قدرت و سلاح ایمان برای نخستین بار انگلیسی‌ها را عقب راند و خودشان عقب نشستند و آمریکایی‌ها هم نتوانستند کاری کنند.

امام جمعه قم با بیان اینکه رشد جمعیت نگران کننده است افزود: آمار رشد ۱.۸ نگران کننده است و به خاطر مسائل مختلف رشد جمعیت کاهش یافته است.

او تصریح کرد: دولتمردان و مسئولان باید عزم جدی برای رشد ازدواج، کاهش طلاق و افزایش جمعیت داشته باشند و مردم نیز باید به این مقوله توجه داشته باشند.

انتهای پیام/ش

خطبه‌های نماز جمعه قم در ۲۵ مرداد ۱۳۹۸

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر