کد خبر: ۷۰۳۸۶۴۹
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۶

مهم‌ترین حوادث امروز ۲۶ مرداد ماه سال ۹۸ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، مهم‌ترین حوادث امروز شنبه ۲۶ مردادماه سال ۹۸ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

توقیف پژو حامل ۳۴۰ کیلو تریاک در فارس

فرمانده انتظامی استان از کشف ۳۴۰ کیلو تریاک در بازرسی از یک پژو ۴۰۵ در ورودی شیراز خبر داد.

سردار رهام بخش حبیبی بیان کرد: در راستای تشدید اقدامات مبارزه‌ای با قاچاقچیان و سوداگران مرگ، مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با اقدامات فنی و تخصصی، از تردد یک سواری ۴۰۵ حامل مواد مخدر مطلع شدند.

فرمانده انتظامی استان افزود: موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران قرار گرفت که پس از انجام یک سری کار‌های اطلاعاتی و پلیسی، خودرو مورد نظر در ورودی شیراز شناسایی و متوقف شد.

این مقام انتظامی با بیان اینکه در بازرسی از این خودرو، میزان ۳۴۰ کیلو تریاک کشف شد، تصریح کرد: در این خصوص یک نفر دستگیر و پس از سیر مراحل قانونی روانه زندان شد.

فرمانده انتظامی استان یادآور شد: نیروی انتظامی فارس با اشراف اطلاعاتی و حضور خود در تمام نقاط استان، اجازه نمی‌دهد قاچاقچیان و مخلان نظم و امنیت در هیچ نقطه‌ای احساس امنیت و آرامش کنند و برخورد با آنان به صورت قاطع و قانونی است.

تصادف زنجیره‌ای ۵ مصدوم برجای گذاشت

جانشین پلیس راهور استان گفت: تصادف زنجیره‌ای ۸ خودرو در بزرگراه حسین الهاشمی به سمت فلکه احسان شهرستان شیراز، ۵ مصدوم بر جای گذاشت.

سرهنگ فرج الله موسوی گفت: در پی تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع تصادف زنجیره‌ای در بزرگراه "حسین الهاشمی به سمت فلکه احسان" شهرستان شیراز، تیمی از پلیس راهور به همراه عوامل امدادی به محل اعزام شدند.

او افزود: در بررسی به عمل آمده مشخص شد یک سواری پژو ۲۰۶ به علت نقص فنی و ریختن روغن آن در خیابان در حاشیه متوقف شده است.

این مقام انتظامی با بیان اینکه ۷ دستگاه سواری دیگر شامل ۲ دستگاه ال ۹۰ و ۵ دستگاه پژو پارس، پژو ۲۰۶، لیفان، پراید و پیکان وانت به علت لغزنده بودن خیابان با هم برخورد کرده اند، تصریح کرد: در این حادثه ۵ نفر از سرنشینان خودرو‌ها مصدوم و با کمک عوامل اورژانس به بیمارستان منتقل شدند.

جانشین پلیس راهور استان بیان کرد: کارشناسان علت اصلی این حادثه را لغزنده بودن معبر ناشی از نقص فنی اولیه پژو ۲۰۶ اعلام کرده اند.

تصادف ۷ خودرو با یک کشته و ۳ مجروح

رئیس پلیس راه شمالی استان گفت: در پی برخورد ۷ دستگاه سواری و یک عابر پیاده در محور کازرون به سمت تنگ چوگان، یک نفر فوت و ۳ نفر زخمی شدند.

سرهنگ عبدالهاشم دهقانی بیان کرد: شب گذشته ماموران پلیس راه از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰، از وقوع یک فقره تصادف منجر به فوت در محور کازرون به سمت تنگ چوگان مطلع و بلافاصله به همراه دیگر نیرو‌های امدادی به محل حادثه اعزام شدند.

او افزود: ماموران در بررسی‌های اولیه مشاهده کردند ۵ دستگاه سواری پراید و ۲ خودرو ساینا و پژو و یک نفر عابر پیاده با یکدیگر به شدت برخورد کرده اند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه در این حادثه عابر پیاده به دلیل شدت جراحات وارده در دم فوت کرد، عنوان داشت: در این تصادف، هر ۳ سرنشین خودرو ساینا نیز مجروح و راهی بیمارستان شدند.

سرهنگ دهقانی با اشاره به اینکه کارشناسان علت این تصادف را بی احتیاطی از جانب راننده ساینا به دلیل تخطی از سرعت مطمئنه اعلام کرده اند، بیان کرد: شهروندان با سرعت مطمئنه رانندگی کنند و از انحراف به چپ و تغییر مسیر ناگهانی و سبقت‌های غیر مجاز خودداری کنند.

کشف ۵۷ کیلو تریاک از مسافر اتوبوس

فرمانده انتظامی شهرستان نی‌ریز از توقیف یک اتوبوس و کشف ۵۷ کیلو تریاک در بازرسی از چمدان یک نفر از مسافران خبر داد.

سرهنگ سید خالد یوسفی گفت: در راستای مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر، روز گذشته ماموران انتظامی ایستگاه بازرسی "قطرویه" این شهرستان، هنگام کنترل خودرو‌های عبوری به یک اتوبوس مظنون و آن را متوقف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان نی ریز با بیان اینکه مأموران در بازرسی از چمدان یک نفر از مسافران، مقدار ۵۷ کیلو تریاک کشف کردند، تصریح کرد: متهم دستگیر و با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی شد.

۳ هکتار از مراتع ملی در آتش سوخت

فرمانده انتظامی کازرون از آتش سوزی ۳ هکتار از مراتع و جنگل‌های واقع در اطراف کوه‌‎های گاو کشک تپه‌های دیکانک آن شهرستان خبر داد.

سرهنگ محمد عبادی‌نژاد گفت: مأموران انتظامی پاسگاه "ابوالحیات" این شهرستان، از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ از آتش سوزی جنگل‌ها و مراتع طبیعی اطراف کوه‌های "گاو کشک تپه‌های دیکانک" مطلع شدند.

او ادامه داد: بلافاصله ماموران به همراه دیگر نیرو‌های امدادی در محل حاضر و مشاهده کردند این مراتع بنا به عللی نامعلوم طعمه حریق شده و در حال سوختن است.

فرمانده انتظامی شهرستان کازرون اظهار کرد: با تلاش عوامل انتظامی، اداره منابع طبیعی، آتش نشانی، بسیج و اهالی محل پس از ساعت‌ها تلاش حریق مهار شد.

سرهنگ عبادی نژاد تصریح کرد: بر اساس اعلام کارشناسان مربوطه در این آتش سوزی، ۳ هکتار از منابع و مراتع طبیعی از بین رفته و سوخته است.

کشف بیش از ۷۶۱ هزار نخ سیگار قاچاق در شیراز

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان از کشف ۷۶۱ هزار و ۴۰۰ نخ سیگار خارجی قاچاق در بازرسی از یک منزل مسکونی در شیراز خبر داد.

سرهنگ کاووس محمدی بیان کرد: ماموران پلیس اطلاعات استان با اقدامات فنی و تخصصی از دپوی سیگار خارجی قاچاق در یک منزل مسکونی در بلوار رحمت شیراز مطلع شدند و موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

سرهنگ محمدی تصریح کرد: ماموران پس از هماهنگی قضائی به محل مذکور اعزام و در بازرسی از آن محل، تعداد ۷۶۱ هزار و ۴۰۰ نخ سیگار خارجی قاچاق کشف کردند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه برابر نظر کارشناسان ارزش سیگار‌های قاچاق مکشوفه، ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد شده است، عنوان داشت: تلاش برای دستگیری متهم ادامه دارد.

باند سارقان به عنف با ۲۹ فقره سرقت روانه زندان شدند

جانشین پلیس آگاهی استان از دستگیری باند سارقان به عنفی که با تهدید سلاح سرد اقدام به سرقت وجوه نقد و گوشی تلفن همراه می‌کردند در شیراز خبر داد.

سرهنگ کاووس حبیبی بیان کرد: در پی شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر سرقت وجوه نقد و گوشی تلفن همراه توسط چند نفر مسلح به سلاح سرد، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

او افزود: با انجام تحقیقات فنی و تخصصی ماموران مطلع شدند ۶ نفر سارق حرفه‌ای که اعضای یک باند بودند در نقاط مختلف شیراز با پوشاندن چهره خود و با استفاده از سلاح سرد اقدام به سرقت از شهروندان می‌کنند.

سرهنگ حبیبی تصریح کرد: ماموران پس از اقدامات علمی و تخصصی موفق شدند مخفیگاه باند سارقان را شناسایی و در یک عملیات ضربتی، هر ۶ نفر آن‌ها را دستگیر کنند.

جانشین پلیس آگاهی استان با اشاره به اینکه سارقان در بازجویی فنی و تخصصی به ۲۹ فقره سرقت به عنف اقرار کردند، عنوان داشت: متهمان تحویل مراجع قضائی و از آن طریق روانه زندان شدند.

این مقام انتظامی به شهروندان توصیه کرد: حتی الامکان از تردد در مکان‌های خلوت به ویژه در ساعات پایانی شب خودداری کنند و هرگونه موارد مشکوک را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ گزارش کنند.

باند جاعلان اسناد قضائی در مرودشت متلاشی شد

فرمانده انتظامی مرودشت از شناسایی و دستگیری باند جاعلان اسناد قضائی با ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال کلاهبرداری در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ اسماعیل زراعتیان با بیان این موضوع گفت: ماموران پلیس آگاهی از فعالیت یک باند جاعل اسناد قضائی و صدور دستور رفع توقیف خودرو‌های لوکس مطلع و موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

او افزود: کارآگاهان پلیس با رصد اطلاعاتی، تعقیب و مراقبت‌های شبانه روزی و به کارگیری شگرد‌های خاص پلیسی، موفق شدند ۳ نفر از عاملان اصلی این باند را شناسایی و با هماهنگی مرجع قضائی در یک عملیات غافلگیرانه آن‌ها را دستگیر کنند.

رییس پلیس شهرستان مرودشت تصریح کرد: این باند جاعل ۳ نفره با درج آگهی رفع توقیف خودرو در فضای مجازی، رانندگان را شناسایی و با اخذ مبالغی اقدام به جعل حکم رفع توقیف خودرو می‌کردند.

سرهنگ زراعتیان با اشاره به اینکه در بازرسی از منازل جاعلان، ادوات جرم شامل کیس کامپیوتر، پرینتر، مهر‌های جعلی، اوراق قضائی جعل شده و... کشف شد، بیان کرد: این باند در شهرستان‌های مرودشت، کازرون، شیراز و جهرم اقدام به جعل اوراق می‌کردند.

فرمانده انتظامی مرودشت در پایان گفت: جاعلان بیش از ۲۳ فقره حکم رفع توقیف جعلی خودرو‌هایی مثل تویوتا هایلوکس، بی ام و، لندکروز، لیفان، هیوندا، ساناتا، بنز و ... را جعل و نسبت به آزادسازی آن‌ها، مبلغ ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال از صاحبان خودرو‌ها اقدام کرده اند.

دستگیری باند سارقان حرفه‌ای وکشف ۲۳ فقره خودرو مسروقه در شیراز

جانشین فرماندهی انتظامی شیراز از شناسایی و دستگیری باند ۷ نفره سارقان حرفه‌ای و کشف ۲۳ دستگاه خودرو مسروقه در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ فرشید زینلی گفت: در پی افزایش سرقت‌های خودرو در مناطق مختلف شهر شیراز، تیم ویژه‌ای از ماموران پلیس تشکیل و موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

او افزود: ماموران پلیس با انجام اقدامات فنی و تخصصی و گشت زنی نامحسوس و هدفمند اعضای باند ۷ نفره سارقان را شناسایی و پس از هماهنگی با مراجع قضایی در یک عملیات ضربتی آن‌ها را در مخفیگاهشان دستگیر کردند.

سرهنگ زینلی با بیان اینکه متهمان در بازجویی فنی و تخصصی به ۲۳ فقره سرقت خودرو اقرار کردند، بیان کرد: این سارقان حرفه‌ای تحویل مراجع قضائی و از ان طریق روانه زندان شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان شیراز اظهار کرد: شهروندان با رعایت اصول ایمنی و توجه به هشدار‌های پیشگیری، پلیس را در کاهش وقوع سرقت یاری کنند و در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک، مراتب را به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

دستگیری ۲ نفر ازاذل و اوباش در اقلید

فرمانده انتظامی اقلید از دستگیری ۲ نفر از اراذل و اوباش در این شهرستان خبرداد.

سرهنگ مراد صارمی بیان کرد: در پی دریافت گزارش‌های مردمی مبنی بر اینکه ۲ نفر اراذل و اوباش در یکی از محلات اقدام به عربده کشی و قدرت نمایی می‌کنند که موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران قرار گرفت.

سرهنگ صارمی افزود: ماموران پس از هماهنگی قضائی به محل مورد نظر اعزام و در یک عملیات پلیسی موفق شدند هر ۲ نفر را دستگیر کنند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه پس از بازجویی فنی و تخصصی سوابق متعددی از جمله آدم ربایی، درگیری، رعب و وحشت، قدرت نمایی، شرب خمر، تهدید و اخاذی در پرونده متهمین وجود دارد، عنوان داشت: پلیس با برهم زنندگان نظم و امنیت برخورد قاطع و قانونی می‌کند.

دستگیری ۴۰ خرده فروش موادمخدر در اجرای طرح پاکسازی نقاط آلوده

فرمانده انتظامی مرودشت از دستگیری ۴۰ خرده فروش مواد مخدر در اجرای طرح پاکسازی نقاط آلوده و جرم خیز طی ۳ هفته گذشته خبر داد.

سرهنگ اسماعیل زراعتیان گفت: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر با همکاری سایر رده‌های انتظامی این شهرستان، تعدادی از منازل و پاتوق‌های خرده فروشان مواد مخدر را شناسایی و ضمن هماهنگی با مقام قضائی، نسبت به بازرسی از این مناطق اقدام کردند.

سرهنگ زراعتیان ادامه داد: ماموران موفق شدند در این بازرسی ها، ۳ کیلو و ۸۰۰ گرم انواع مواد مخدر را به همراه یک هزار و ۲۳ عدد قرص و ۷ حقه وافور کشف و ۴۰ خرده فروش مواد مخدر را نیز دستگیر و تحویل مراجع قضائی دهند.

فرمانده انتظامی مرودشت تصریح کرد: در این طرح تعداد ۱۲ دستگاه وسیله نقلیه متعلق به خرده فروشان مواد مخدر که به وسیله آن اقدام به تهیه و توزیع مواد می‌کردند نیز توقیف و روانه پارکینگ شد.
انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر