کد خبر: ۷۰۳۹۲۲۷
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۱
ظریف در کنگره ملی الماس‌های درخشان:

وزیر امور خارجه گفت: به خاطر فرهنگ ایثارگری مردم ایران، آمریکا نتوانسته است با ادعای ابرقدرتیش در مقابل کشور ما ایستادگی کند.

/به گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در کنگره ملی الماس‌های درخشان که امروز برگزار شد، اظهار کرد: همه‌ وامدار ایثارگران، شهدا و آزادگان هستیم؛ آنچه‌ که کشور را حفظ کرده و علی رغم همه‌ ناملایمتی‌ها باعث شده  پیش برود  فرهنگ ایثار و شهادت است.


بیشتر بخوانید؛ اسرای ما سفیرانی بودند که برنامه‌های دشمنان را به هم ریختند


ظریف بیان کرد: همه مردم از فرهنگ ایثار و شهادت بهره‌مند هستند و با این فرهنگ توانسته‌اند کشور را در برابر تجاوز‌ها و فشار‌ها بیمه کنند.

او گفت: به خاطر فرهنگ ایثارگری مردم ایران، آمریکا نتوانسته است با ادعای ابرقدرتیش در مقابل کشور ما ایستادگی کند.

وزیر امور خارجه افزود: به لطف خدا توانسته‌ایم در حوزه‌های مختلف پیشرفت کنیم و همین مورد را هم مدیون مردم و مقاومت آن‌ها هستیم.

وی با بیان اینکه مردم ما مبنای قدرتمان هستند و هر چه داریم از مردم است، گفت: هر چه نعمت در زیر سایه پروردگار داریم از مردم است.

وزیر امور خارجه افزود: وابستگی ما به مردم و فرهنگ ایثار و شهادت  بسیار مهم است و این شمائید که، ولی نعمت ما هستید.

وی با بیان اینکه وظیفه ما این است که قدردان مقاومت مردم باشیم و باری را از روی دوش این مردم بزرگ برداریم، اظهار کرد: وظیفه داریم هزینه‌های معیشت این مردم را کاهش دهیم.

ظریف با بیان اینکه اگر باور داریم به خاطر همین مردم است که سربلند هستیم، گفت: این مردم هستند که برای ما تعیین تکلیف می‌کنند.

وزیر امور خارجه کشورمان بیان کرد: همه مردم ما از چشمه جوشانی که از امام حسین (ع) به ارث برده اند بهره‌مند هستند و کشور را در برابر همه فشار‌ها و تجاوزات بیمه کردند.

او با بیان اینکه در دنیای کنونی، قدرت فقط نظامی، اطلاعاتی و سیاسی نیست، بلکه فرهنگ، باور، ایثار، از خود گذشتگی، توانمندی و ایستادگی عامل و شاخصه بزرگ قدرت هستند، گفت: باید همواره به یاد داشته باشیم که سربلندی، عزت و شرف امروز را مدیون چه کسانی هستیم.

انتهای پیام/

متن سخنرانی ظریف در کنگره ملی الماس‌های درخشان

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر