کد خبر: ۷۰۳۹۲۶۸
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۱
سخنگوی صنعت برق:

رجبی مشهدی گفت: امسال ۳۳۰۰ مگاوات به توان تولید نیروگاه‌های کشور از طریق احداث ظرفیت جدید نیروگاهی افزوده شد.

 

امسال ۳۳۰۰ مگاوات به توان تولید نیروگاه‌های کشور افزوده شد/ ۵۷ هزار و ۶۸۱ مگاوات، بیشترین میزان مصرف برق در تابستانبه گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،  مصطفی رجبی مشهدی عضو هیئت مدیر و معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی شرکت توانیر گفت: امسال پیش بینی‌ها نشانگر آن بود که مصرف برق به بیش از ۶۱ هزار مگاوات خواهد رسید.

رجبی مشهدی با بیان اینکه تاکنون بیشترین میزان مصرف برق ثبت شده در تابستان امسال به ۵۷ هزار و ۶۸۱ مگاوات رسیده است، گفت: این عدد با پیش بینی‌های قبلی فاصله ۳ هزار و ۳۰۰ مگاواتی را نشان می‌دهد.

عضو هیئت مدیر و معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی شرکت توانیر با بیان اینکه صنعت برق بیش از ۳۳۰۰ مگاوات صرفه جویی صورت گرفته تنها با همکاری مشترکان برق در سراسر کشور میسر شده است، بیان کرد: این میزان صرفه جویی صورت گرفته قابل تقدیر است.

رجبی مشهدی با بیان این که میزان اوج در تابستان امسال نسبت به سال گذشته حدود یک درصد رشد داشت تشریح کرد: میزان رشد مصرف طی ۱۰ سال قبل حدود ۴.۷ درصد و در ۴۰ سال بعد از انقلاب ۷.۲ بوده است.


بیشتر بخوانید: ساعات اوج مصرف برق در زمستان


او با اشاره به اینکه کاهش رشد مصرف نشان دهنده این است که اقدامات مدیریت مصرف ازجانب مشترکان به خوبی جواب داده است، اضافه کرد: فعالیت‌های مدیریت مصرف در حوزه برق تشویق محور است چرا که نرخ برق به گونه‌ای نیست که مشترکان برای کاهش مصرف برق انگیزه لازم را داشته باشند.

سخنگوی صنعت با اشاره به ظرفیت‌های احداث شده در بخش نیروگاهی،  گفت: امسال ۳۳۰۰ مگاوات به توان تولید نیروگاه‌های کشور افزوده شد که این میزان یا از طریق احداث ظرفیت جدید نیروگاهی یا از طریق افزایش توان قابل تولید واحد‌های موجود محقق شد.

رجبی مشهدی گفت: نیروگاه‌های برق آبی به لطف بارش‌های ابتدای سال ۴۵۰۰ مگاوات تولید بیشتری نسبت به سال قبل داشته است.

انتهای پیام/

مصرف برق در زمان اوج، کمتر از ۶۱ هزار مگاوات

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر