کد خبر: ۷۰۳۹۶۴۷
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰

قائم مقام بنیادسینمای فارابی گفت:امیدواریم شاهد پرورش فیلمسازانی باشیم که آثاری شاد، امیدوارانه و خلاقانه در ژانر کودک و نوجوان در سالهای آینده ارائه دهند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،به نقل از روابط عمومی حوزه هنری اصفهان، حبیب ایل‌بیگی رئیس سومین المپیاد فیلمسازی نوجوانان کشوراظهار داشت: هدف ما از برگزاری المپیاد فیلمسازی نوجوانان کشور ایجاد نگاه امیدوارانه در میان نوجوانان است و اینکه بچه‌های نقاط مختلف ایران در هر زمینه‌ای استعداد دارند بدانند مسئولین نهاد‌ها و مراکز مختلف تلاش می‌کنند استعداد آنان را کشف و پرورش دهند و از آن مراقبت کنند تا در مسیر آینده شکوفاتر شود.

او افزود: ما در میان نوجوانان نیاز به سرمایه گذاری داریم تا آینده بهتری برای فیلمسازی به ویژه در عرصه کودک و نوجوان وجود داشته باشد، در همین زمینه برگزاری سومین دوره المپیاد فیلمسازی در تلاش هستیم تا استعداد‌های جدیدی در فیلمسازی وارد شوند و ایده‌های نو فیلمسازی کودک و نوجوان مطرح شوند.

رئیس سومین المپیاد فیلمسازی نوجوانان کشور با اشاره به اینکه اعلام فراخوان این المپیاد با اهداف مذکور ارائه شد، بیان داشت: فراخوان این دوره از المپیاد اوایل تیرماه اعلام شد و حدوداً ۵۰۰ نفر متقاضی داشتیم که در دفاتر سینمای جوان سراسر کشور برایشان کلاس‌های سه روزه‌ی آشنایی مقدماتی با سینما برگزار کردیم و از میان آن‌ها ۶۰ نفر برای حضور در المپیاد انتخاب شدند.

او ادامه داد: از استان و شهر اصفهان نیز تعداد زیادی متقاضی برای حضور در این دوره از المپیاد فیلمسازی نوجوانان کشور حضور داشتند.

ایل بیگی تصریح کرد: ۶۰ نوجوان ۱۲ تا ۱۶ ساله‌ای که در این دوره از المپیاد در دو بخش ایده و فیلم پذیرفته شدند در پنج روز در کنار اساتید راهنما ایده هایشان را پرورش می‌دهند و این ایده‌ها که در طول المپیاد به عنوان طرح فیلمنامه مطرح می‌شوند در روز آخر ارائه می‌شوند، برگزیدگان در دو بخش فیلم و ایده با مدال‌های طلا، نقره و برنز مشخص و مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

اواظهار داشت: در بخش ایده، طرح فیلمنامه و ایده‌ها برای ساخت مورد حمایت قرارخواهند گرفت و سه نفر برتر در بخش فیلم نیز برای ساخت فیلم بعدی شان از سوی دفاتر انجمن سینمای جوان مورد حمایت قرار می‌گیرند.

رئیس سومین المپیاد فیلمسازی نوجوانان کشور ابراز داشت: در طول پنج روز برگزاری المپیاد، نوجوانان با یک دنیای شاد، پر از خلاقیت و امیدواری به آینده روبرو می‌شوند و امیدواریم شاهد پرورش فیلمسازانی باشیم که آثاری شاد، امیدوارانه و خلاقانه در ژانر کودک و نوجوان در سال‌های آینده ارائه دهند.

او افزود: نیت ما این است که در این المپیاد یک اتفاق خوب دوطرفه رخ دهد؛ هم مدرسان در حال و هوای نوجوانان کنونی قرار گیرند و فیلم‌ها را ببینند و هم نوجوانان از تجربیات اساتید (فیلمسازان مطرح سینمای کودک و نوجوان) بهره‌مند شوند.

انتهای پیام/م

 

برگزاری سومین دوره المپیاد فیلمسازی در اصفهان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر