کد خبر: ۷۰۳۹۶۸۶
گروه : ایلام » ایلام
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۷
رئیس پلیس راه استان ایلام:

رئیس پلیس راه استان ایلام گفت:استفاده برچسب دودی بر روی شیشه خودرو ها ممنوع و تبعات قانونی را به دنبال خواهد داشت.

ممنوعیت دودی کردن شیشه خودرو در استان ایلامسرهنگ رضا همتی زاده رئیس پلیس راه استان ایلام درگفت وگو باخبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام : گفت:.استفاده از شیشه دودی به نحوی که راننده و سرنشینان آن در فاصله ۳ متری برای پلیس قابل روئیت نباشند ممنوع و تخلف محسوب می گردد همچنین پلیس می تواند مبلغ ۵۰۰ هزار ریال راننده را اعمال قانون کند.

او اظهار کرد: برچسب دودی بر روی شیشه خودرو ها علاوه بر کاهش دید راننده در شرایط نا مساعد جوی,در شب باعث می شود که راننده به راحتی نتواند اطراف خود را ببیند.

همتی زاده وقوع تصادفات وتبعات سوءامنیتی و ناهنجاری های اجتماعی را از دیگر مشکلات این امر دانست.

رئیس پلیس راه استان ایلام عنوان کرد:طبق قانون قسمت هایی از وسایل نقلیه را که در معرض دید عموم قرار دارد مشمول حریم خصوصی اشخاص ندانسته و قانون اخذ جرایم رانندگی استفاده از شیشه دودی به نحوی که راننده و سرنشین داخل خودرو مشخص نباشند را یک تخلف رانندگی به حساب آورده است.

او در مورد میزان قانونی دودی کردن شیشه های خودروها، گفت: در قانون میزان و معیار خاصی برای درصد دودی کردن شیشه های خودروها مشخص نشده است، اما قانون صراحتاً اعلام کرده است که اگر خودرویی شیشه هایش دودی شده باشد، مامور پلیس باید بتواند داخل خودرو را از فاصله تقریبی سه متری مشاهده کند.

 میزان استاندارد شیشه دودی از نظر پلیس ۳۵ درصد است

رئیس پلیس راه استان، تاکید کرد: به دلیل استفاده از وسایل مختلف دودی کردن نمی توان گفت که ۳۵ درصد از نظر پلیس استاندارد است اما معمولاً درصد کمتر از ۳۰ مورد تائید پلیس و شرط اصلی رویت داخل خودرو با وجود شیشه دودی است.

انتهای پیام/با

استفاده از برچسب دودی بر روی شیشه خودرو تبعات قانونی به دنبال دارد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر