کد خبر: ۷۰۳۹۷۶۱
گروه : ایلام » ایلام
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۰

استاندار ایلام گفت: بابت خرید املاکی که در تراز ۷۲۳ متر سد سیمره است ۳۶۰ میلیارد تومان از طرف وزارت نیرو اختصاص یافت.

اعتبار برای تملک املاک بالادست سد سیمره اختصاص یافت

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام ، قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام  در نشست قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده استان از اختصاص ۳۶۰ میلیارد تومان جهت تملک املاک بالادست سد سیمره خبر داد و گفت: وزارت نیرو بابت خرید املاکی که در تراز ۷۲۳ متر بالادست سد سیمره است ۳۶۰ میلیارد اختصاص داده است که به مردم منطقه پرداخت می‌شود.

او ادامه داد: پیرو جلسه‌ای که با معاون اول رئیس جمهور داشتیم مقرر شد که ۶۰۰ میلیارد تومان برای تملک املاک بالادست سد سیمره اختصاص یابد که خوشبختانه از این میزان امروز مبلغ ۳۶۰ میلیارد تومان برای روستا‌های مذکور اختصاص یافت.

استاندار ایلام در ادامه خواستار کار کارشناسی به سویه در دو طرف رودخانه سیمره شد و بیان کرد: البته این میزان اعتبار جدای از روستای چم شیر است چراکه آن روستا اقتضائات خاص خود را دارد.

او با عنوان این خبر که فعالیت سامانه سجاد تا روز پنجشنبه آینده بطور مجدد تمدید شده است، اظهار کرد: تقاضای من این است تنگ نظری‌ها را کنار بگذارید تا افرادی که در سیل اخیر چه بطور مستقیم توسط سیل و چه غیر مستقیم توسط بارندگی‌های شدید دچار خسارت شده اند بتوانند اطلاعات خود را وارد این سامانه کنند.

او یادآورشد: بخشی از اطلاعات که در بخش کشاورزی، حوزه صنعت و قالیبافان جا مانده بود در این فرصت پیش آمده تا آخر همین هفته وارد سامانه شود.

سلیمانی دشتکی در پایان با تاکید بر در پیش بودن کنگره عظیم اربعین، عنوان کرد: تلاش کنید مسائل سیل در کمترین زمان ممکن جمع شود تا با تمرکز بیشتر خود را آماده برگزاری مراسم اربعین کنیم.

انتهای پیام/ د

اختصاص اعتبار برای تملک املاک بالادست سد سیمره

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر